Atlassian Summit 2012, osa 2

Keynote: Mike Cannon-Brookes

Neljapäev algas minu jaoks otsa saanud hommikusöögiga. Tühja kõhuga siirdusin hiiglaslikku saali, kus esimese toolirea ees leidus lademetes kott-toole mugavamaks äraolemiseks. Mike Cannon-Brookes, üks kahest Atlassiani asutajast, jutustas keynote‘is pikalt peatselt tulevast Confluence-st:

 • Seal on täiesti uus mobiilne interfeiss, mis tundus esmapilgul üsna pädev olevat.
 • Facebookistumine jätkub ning laikimisele on lisandunud väga tuttavlikud notifikatsioonid (tead ju küll seda punast numbrikest üleval sinisel header‘il, mida sa alati otsid).
 • Tõeliselt kasulikuna tundusid tasklist-tüüpi nimistu ning personaalne todo-märkmete haldus.

 

Keynote‘i teine esineja oli Jeff Ma, kunagine blackjacki guru. Esialgu paistis, et ta räägib tiimitöö olulisusest (blackjacki võtmes). Ta küsis ka mõned intrigeerivad küsimused:

 • Mis saaks, kui atleedid ei teaks oma tulemusi?
 • Kas nad üritaks üldse paremaks saada ja (teiste) rekordeid lüüa?
 • Mis juhtuks aga siis, kui töötajad teaksid oma statistikat töös JIRAga?

 

Ja sujuvalt jõudis ta järgmise (tegeliku?) teemani – tema firma lansseeris äsja avaliku beeta JIRA pluginast TenXer, mis on põhimõtteliselt Google Analytics Jira jaoks. Meetrikad võivad olla kahe teraga mõõgaks, kuid põnev lähenemine sellegipoolest. Eelkõige jäi see mees aga meelde hea huumori ning esinemisoskusega. Lisaks tekkis tõsine huvi vaadata filmi “21”, mille inspiratsiooniks ta oma blackjacki-skeemiga oli (ehk kuidas kasiinodest miljoneid dollareid koju tuua).

 

Edasi möödus päev linnulennul, kuna enamasti olid pausid nii lühikesed, et jõudsin vaevalt järgmise valiku teha ning õigesse ruumi kulgeda.

 Hullusärgis Zen-mees

Launchpad-is tutvustati lõputult erinevaid pluginaid, iga esitlus oli piiratud 5 minutiga, pärast mida toimus koheselt 30 sekundiline mobiilne hääletusvoor. Meeldejäävamad olid:

 Gliffy piraadid

Devspeed tracki esitlus Hacking the Dev Cycle jäi meelde väite poolest, et palk ega üle 6 kuu kogemust kindla programmeerimiskeelega ei mõjuta arendajate tulemust kuigi palju ning et kehvemate ja parimate vahe on üle 10-kordne. Tiimi motivatsiooni annab tõsta näiteks:

 • selgete eesmärkidega,
 • kohese tagasisidega tööle,
 • fokusseeritud tähelepanuga (privaatsus, rohkem ruumi ja kaitstus väliste segajate eest),
 • multitaskingu vähendamisega (you can do anything, but not everything!).

 

Üks mitte-Atlassiani esinejaid oli Jeff Atwood, Coding Horror blogi autor ja Stack Overflow kaasautor, teemaks “Why do we suck?“. Noppeid tema mõtteheietustest:

 1. Embrace the Suck!
  • Ship software before it’s ready.
  • Boyd’s law of iteration – speed of iteration always beats quality of iteration.
  • His personal goal is to suck less every year.
 2. Make things in public:
  • stackoverflow.com – documenting how much we suck so that others might learn from it.
 3. Pick stuff that matters:
  • Ask yourself “So what?”
  • Why/how does it help other people?
  • It’s better to be awesome than suck!

 Jeff Atwood

Korralduse poole pealt oli väga lahe see, et alati oli saadaval laias valikus snäkke (šokolaadid, puuviljad, müsli-bar‘id jms) ja jooke ning rõhk oli jätkuvalt tervislikkusel. Lõuna ajaks veeres sisehoovi kümmekond USA filmidest tuttavat food-truck‘i, igaühes erineva stiili ja päritoluga söögid. Tehnilisi viperusi oli samuti ülivähe, esialgne 2 ruumi omavaheline helireostus lahendati kiiresti ühe ruumi ära kolimisega. Esimesel päeval kippus plekk-katuse all ka veidi kuumaks, kuid 15C väli-temperatuur õnneks päästis hullemast. Kogu üritus oli atlassianliku läbimõeldusega korraldatud, see hakkas igast aspektist silma.

 

Pikemate pauside sisustamiseks leidus kõikjal lahedaid (sihtotstarbelisi) nurgakesi:

 • AtlasBar-ist sai abi tehniliste muredega.
 • Guru Lounge-s hängisid kõikide toodete gurud, kellelt sai tulevikuplaane ning muud vajalikku välja pumbata ja niisama juttu puhuda.
 • Industry Mixer-i abil viidi kokku erinevatel elualadel Atlassiani tooteid kasutavaid ettevõtteid (nt mängundus, mobile, haridus, finants, enterprise jne). Seal kohtasin inimesi, kes vastutasid näiteks mitmete üle miljoni issue‘ga JIRA haldamise eest ja kuulsin projektidest, kus on üle 200k issue. Pole paha.
 • Speaker Decompression Room – pärast esinemist sai esinejaid üks ühele edasi tüüdata.

 Guru Lounge

Õhtupoole rääkis Jonathan Nolen veidi plugin developer’e puudutavatest asjadest, kuid millegi rabavaga ta ei suutnud üllatada. Küll aga tegi seda George Bennet OnDemand cloud’i teenuse tehnilisest poolest rääkides. Tuleb välja, et Atlassian on kiiresti saamas üheks suurimaks Java hostingu pakkujaks kogu maailmas! Hetkel jookseb nende serveriparkides juba üle 65 000 JVMi ja selliste mahtude juures hakkavad jõudluse ning manageeritavuse juures rolli mängima juba pisimadki detailid. Ühe huvitava lahendusena on nad oma tiimiga kasutusele võtnud nö Swear-wall‘i, kus nad saavad vabalt valitud keelekasutusega väljendada oma tundeid erinevate töös kasutatavate tehnoloogiate, teekide jms osas. Rohkem sõimu saavatest asjadest püütakse lahti saada, sest need pole töötajate masendust lihtsalt väärt :)

 Rock-video!

Pärast ametlikku osa veeti kogu 1000-pealine kamp vee äärde Summit Bash-ile, kus kaks baari olid omavahel ühenduse saanud ning lisaks suurepärastele vaadetele serveeriti hõrke delikatesse ja avatud baar ei lasknud kellelgi janusse jääda. Erinevates nurgakestes sai nautida live jazzmuusikat, diskohitte, teha parukates ja kostüümides videofilmi ning osaleda purjus IT-inimestega karaokemaratonil. Kahju oli ainult sellest, et just siis, kui pidu oli hoo sisse saanud, tõmmati juhe seinast ja paluti kõigil viisakalt lahkuda… Ilmselt vajalik manööver tagamaks mingisugustki publikut järgmise päeva hommikustele esinejatele.

 Summit Bash down at the Embarcadero

To be continued.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *