Atlassian Summit 2012, osa 1

Nagu tavaks, toimub igaaastane Atlassian Summit San Franciscos ja Proekspert oli seal kenasti kohal. Kuna tegu on suhteliselt rohelise/öko USA linnaga, siis tunnevad seal isegi eurooplased end kodusemalt. Kahju ainult, et ilm nii nigel on – ühes päevas võib pea igat aastaaega kogeda. Võrreldes eelmise külastusega hakkasid tänavatel aga silma (ja kõrva ja ninna) kodutute hordid. Ei tea, kas asi on majanduslanguses või meelitab neid üle riigi sinna kokku seadus, mis lubab inimestel tänavatel magada – igatahes turistimagnetina see just ei mõjunud.

Käsitsi sätitud silt, tänapäeval kasutusel üksnes kirikutes ja koolides :)

Summit hakkab juba tõelise tarkvara-konverentsi mõõtmeid võtma – sel aastal oli üritus kokku 4-päevane (vähemalt partneritele) ning erinevaid track‘e oli lausa seitse! Lisaks Atlassiani rahva ja nende partnerite-sponsorite presentatsioonidele võis osa saada ka kuue külalisesineja ettekandest. Teisipäev (29.05) oli pühendatud partneritele. Monaco hotellis sai suhelda nii teiste ekspertide (uus nimetus partneritele) kui ka võtmefiguuridega Atlassianist ning loomulikult ei puudunud söögi- ega joogipooliski. Seal sai aimu, mis sorti koostööd nad oma partneritelt tulevikus ootavad, kuidas nemad ise abiks saavad olla ning kuhu nad oma firma ja toodetega tüürida plaanivad. Õhtu lõppes (küll ilma Atlassiani osaluseta) väga ebatavalises pubi moodi kohas nimega Monk’s Kettle, kus sai valida sadade microbrewery‘ite õllede/siidrite seast ning süüa näiteks luuüdi koos popkorni ja kapparitega ning vasikapõske polentaga.

 

Kolmapäev (30.05) oli ametlikult küll training-day, kuid kuna see ei tekitanud mus väga elevust, siis läksin hoopis Atlassiani kontorisse väikse seltskonnaga GreenHopperi teemal juttu puhuma. Shaun Clowes (GH product manager) tegi pisikese ettekande GH 5.10-st ning järgneva Q&A käigus sai tema, Nick Muldoon’i (GH ja agile guru) ning mõnede partneritega arutada, mis meeldib, mis mitte, mis GH 6 toob jne. Samal päeval välja kuulutatud GH 5.10 tõi Scrumi toe beetast välja ja sprindi ülevaates saab nüüd burndown graafikul näha ka skoobi muudatusi. Tulevikust nii palju, et praegu RapidBoardi nime all tuntud “uus” osa muutub peagi Agile vaate default funktsionaalsuseks (praegused board’id kolivad omaette Classic sektsiooni); Epicutele tehakse makeover ning oodata on ka uuendatud gadget’eid.

Avarus, hiigeltrepp ja klaasist nõukarid!

Atlassiani kontor oli täitsa omaette elamus. Väljast jättis see mulje, et tegu on lihtsalt ühe suure laohoonega, aga seest avanes hoopis teine pilt. Avarus lõi natuke isegi pahviks, keskne aatrium on läbi mitme korruse ja ülemisele korrusele viib hiigelsuur ja -pikk trepp, mis on poolenesti chillout area mõnusate patjadega. Nagu IT-firma kontorile kohane, on seal palju relax-nurgakesi, mõnes neist isegi võrkkiige, massaažitool ja õllekraan (true story)! Kööginurgas hakkas silma tohutu riiul erinevate orgaanilist päritolu snäkkide, puuviljade ja mitmekesiselt varustatud külmkappidega. Ning paljuski klaasist koosolekuruume saab mugavalt iPad-i  abil broneerida – peab ikka MeetNg-lt tolmu maha pühkima ning selle korralikult tööle panema :)

 

Õhtu sai stardi Industry Mixeri nimelise üritusega. Juhtusin Enterprise nurgakeses kokku Bank Of America inimestega ning kuulsin hämmastavaid lugusid miljonitest issue‘dest nende seitsmes JIRAs. Mehed peavad rinda pistma ka täiesti uut laadi probleemiga – mida teha projektiga, kus on üle 200 000 issue?! Isegi horisontaalne skaleerimine ei ole siin väga abiks…

 

Muus osas oli õhtu suhteliselt sponsorite promo. Bokside külastamiseks olid nad välja mõelnud templite kogumise süsteemi, usinamad külastajad said võimaluse võita auhindu. Sponsorite hulgast hakkasid silma just testide manageerimise tööriistade provaiderid, keda oli kuidagi väga palju sinna kokku tulnud. Mitmed neist duplitseerisid ka JIRA funktsionaalsust ning ainus puutepunkt Atlassiani toodetega oligi enamasti connector JIRA-ga issue‘de sünkimiseks.

Külasta bokse, kogu templeid ja võida auhind!

Teine suurem suund lisaks tavapärastele suurtele plugina-tegijatele (Appfire, AppFusions, Adaptavist, Customware jne) oli kollaboratiivsus-rakenduste oma. Sococo mehed olid loonud 90ndate mängudega sarnaneva aplikatsiooni, kus sa saad kõigepealt luua endale kontori plaani, panna sinna sisse inimesed ning siis nendega seal igal võimalikul viisil interact‘ida. Vestluse alustamiseks tuleb näiteks koputada uksele, seinad “läbi ei kosta” jne. Ei kujuta ette, kui paljud inimesed midagi sellist nt Skypele eelistavad, aga noh, vähemalt teistsugune. Esindatud olid veel soomlased oma Team Inbox nimelise tootega ning loomulikult Atlassian oma vastomandatud HipChat-iga.

 

Huvitavam oli näiteks PoolParty Confluence plugin, mis sildistab semantilsie mootori abil lehekülgi nende sisu põhjal ja hõlbustab olulisel määral otsingut, eriti just väga mahukates wikides. Ühelt sponsorilt sain aga tööpakkumise hakata nädalavahetustel ja/või õhtutel testijaks. Nende ärimudeliks on pakkuda testijate-armeed mistahes tüüpi testimise läbiviimiseks kõikjal maailmas. Tasuskeem soodustavat professionaalsust, kuna õnnestumise kriteeriumid ja otsuse maksta/mitte maksta saab klient ise teha. Võib täitsa abiks olla, kui tahad näiteks Indoneesias kohaliku veebilehega välja tulla ning endal puuduvad indoneesia keelt oskavad testijad; või siis tahad teada, kuidas su Iirimaal hostitud leht näiteks Austraalias või USAs perform‘ib. 

All-you-can-drink-bar!

Ja korraliku punkti õhtule pani loomulikult Summiti avapidu Mars Bar-is. Väliste gabariitide ja ukse taga ootava saba põhjal jäi mulje, et mitte mingil juhul kogu see mass sinna sisse ära ei mahu, kuid võta näpust. Mööndustega jäi ruumi ülegi ning kuivaks ei suudetud baari samuti juua. Õhtu oli küllalt jahe ja pool üritusest toimus sisehoovis, kuid õnneks ei pidanud sooja saamiseks ainult alkoholile toetuma. Nii suurt väliõhu soojendajat (mis sarnanes rohkem mingi boileriruumi agregaadiga) pole ma eales näinud… ja ilmselt ei näe ka. Natuke und ning peagi olin taas konverentsi-angaaris kohal. Sellest aga järgmises postituses.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *