GeekOut, Tallinn 2011

Juuni alguses toimus Eesti esimene Java konverents GeekOut, millest ka Proekspert osa võttis. Ühe päeva jooksul tutvustasid 6 esinejat erinevaid tehnoloogiad.

Konverentsi juhatas sisse ZeroTurnaround’i üks asutajatest ning tehnoloogiajuht Jevgeni Kabanov, kes hiljem tutvustas ka LiveRebel’it, mis peaks rakenduste taaslaadimise live aplikatsiooniserverites lihtsamaks tegema. Kabanov näitas väikest veebirakendust taaslaadides, kuidas rakendusserveri mälu täis ajada ning kuidas LiveRebel’i abiga seda vältida saab.

Meie põhjanaaber Joonas Lehtinen rääkis oma Server-Side RIA’st (Rich Internet Application) nimega Vaadin }>, mis on küllaltki sarnane GWT’le kui välja arvata mõned iseärasused. Nimelt on Vaadin }> stateful, mis ilmselt välistab selle kasutamise väga suure kasutajatebaasi peal. Samas on neil päris suur Add-On kataloog kuhu vabatahtlikud erinevaid pluginaid üles on pannud. Igal juhul tasub see framework GWT kõrval ära proovimist. Vaadin’i ettekande slaidid.

Peter Neubauer rääkis graafi andmebaasist Neo4j, kuidas luua selles objektide vahelisi seoseid ning teha objektide suhete kohta päringuid, mis relatsioonilist andmemudelit ja SQL’i kasutades veniks mitmeleheküljeliseks monstrumiks. Neo4j’ga tutvuse tegemiseks soovitaksin seda linki.

Aleks Snaps rääkis Java rakenduste andmete puhverdamisest, probleemidest, mis kaasnevad väga suure mälumahu kasutamisel ning sellest kuidas Terracotta tooted BigMemory ja  Enterprise Ehcache neid probleeme leevendada suudavad.

Mulle kõige rohkem muljet avaldanud esineja John Davies (selle mehe nime pole mõtet google’dada) rääkis sellest, kui ekstreemsetes tingimustes arendatakase tarkvara investeerimispankades ning börsidel. John’i kodulehel on väljas varasemate esitluste slaidid, mida soovitan julgelt läbi vaadata. Üsna harva kuuleb lahenduste kohta, kus valgusekiirus ongi kõige suuremaks piiranguks!

Esimene ja viimane esineja Martijn Verburg rääkis alguses käesoleva kuu lõpus välja tuleva Java 7 uuendustest ja hiljem sellest kuidas arendajad peaksid oma mõttemaailma ja prioriteedid ringi seadma. Viimase puhul oli tegemist pigem humoorika ettekandega, aga väike tõetera nendes naljades ikka leidus. Ma leidsin netist mitte just kõige parema kvaliteediga (kuid siiski vaadatava) podcast’i, mida ta ka GeekOut’il esitas.

Konverentsist ja selle korraldusest aga nii palju, et ZeroTurnaround (korraldaja) tegi ära päris hea töö kutsudes kokku laiast maailmast huvitavad esinejad ning kohalikud nohikud, kes neid põnevusega kuulama tulid. Pisut väsitav oli see, et kõik esinemised olid ühe päeva peale kokku pressitud ning ettekannete vahel oleks võinud olla pikemad pausid, aga muus oli kõik korraldus väga hea. Loodame, et järgmise aasta GeekOut tuleb 2-päevane!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *