Wiiiiiiiiiiiii have a small review

Peale pikka ootamist sain oma Wii kätte ja seda nagu enamik Eestis – eelnevalt kinni pannes.

See on minu arust esimene kord, kui Eestis keegi midagi nii väga ootab, et kõik seadmed praktiliselt hetkega maha müüakse. Poed on tänaseks ka pultidest ja mängudest suhteliselt tühjaks ostetud.

Nojah, mõtlesin siis, et kirjutan siis väikese ülevaate.

Update:

Nüüd on ka tööl wii :)

Pro Wii

Raud

Mmmm. Shiny. Tundub, et mäkikarva asjad mulle meeldivad, ilus valge läikiv asi tundub nii puhas ja mõnus.
Aga see ei ole see millest rääkida tahtsin. Mind üllatas väga, kui kvaliteetselt Wii on tehtud. Liitekohad ei kraabi, pistikud on tugevad, lähevad sujuvalt pesadesse, ei mingit kangutamist. Pult ei nagise (veel?). Patareide hoidmiseks on pandud korralikud vedrud.

patarei klamber
Teine üllatus oli wii suurus. Kõik asjad olid väiksemad kui ette kujutasin. Eriti mööda on sensorbar, see on tegelikult väga madal ja jääb teleka peal suhteliselt märkamatuks. Pulti kujutasin ette kui väiksematsorti telekapulti. Aga selgus, et see on veel väiksem. Ja nunchuckist ei maksa rääkidagi. Wii ise on cd-lugeja suurune ja siinkohal peab tunnistama, et slim PS2 on väiksem.

Ahjaa. Jalad on ka küljepeal. Mis tähendab, et püsti ei pea wiid panema. See, et ta pikali käib, lahendas minu algsed ruumimured.

Wiimote kui seadme süda on üks huvitav asi. Täpsust ja kiirust ma kuidagi mõõta ei oska, kuid need vastavad täiesti minu ootustele. Viide ei ole nii suur kui kartsin aga on siiski olemas, kuid hiirega wiimote-i siiski võrrelda ei saa. Aga oma otstarbe täitmiseks sobib väga hästi.

Ma küll ei kujuta väga hästi ette, kuidas absoluutse positsioneerimisega FPSi mängida… Keerata siis, kui kursor läheneb äärele? Vot ei tea. Ja väga ei huvita kah. Keda FPSid huvitavad peaks ilmselt kuskil enne ostmist mängu proovima kuna kardan, et väga tore see ei ole.

Strateegiamängudega on lugu aga vastupidine – fakt, et lisaks kursori positsioneerimisele on võimalik seda ka keerata annab päris palju võimalusi. Küll näeb, kas see ka ära kasutatakse.

Mis puutub kätega vehkimisse, siis on uskumatu kui palju loomutruu liigutamine mängudele juurde annab. Aga seda peab ise kogema.

Tahaks veel kiita seda, et nunchuck ja wiimote pole jäigalt seotud. Jube mugav on mängida kui ei pea käsi koos hoidma vaid võib end vabalt tunda ja käed jalgadele toetada. Noh nagu õlu ühes käes ja telekapult teises :) Wireless oleks muidugi veel parem kui juhe, aga suur edasiminek seegi.

Minu hinnang rauale on 12 punkti. Tõsiselt korralik asi. Teised rauatootjad võiks õppust võtta – Hiinas saab ka korralikke asju teha.

Soft

Buudib kiiresti :) Seda tahtsite ju kõik teada. Ja kui tobe hoiatusaken puuduks, siis oleks veel toredam. Soft ise on ilus, kiire ja mugav. Kasutaja aega ei raisata igasugu sujuvate üleminekutega ühest menüüst teise nagu PS2-l näiteks.

Opera trial on üllatavalt kiire, nagu päris. Tõsi, see pole kõige praktilisem asi minu arust. Näiteks Slashdoti lugemiseks telekal on ikka väga palju vaja kerida :) Tore on see, et Opera oskab ka RSSi vaadata ja läbib ACID2 testi.

Teksti sisestamiseks on olemas virtuaalne klaviatuur ja telefoninupud. Kuna pult vibreerib kui ühelt nupult teisele liikuda, siis on nende kasutamine suhteliselt lihtne. Kuidagi poolreaalne.

Photo Channel töötab mõnusalt kiiresti ja on hea lihtne. Naise vanaema, kes tehnikaga üldse läbi ei saa, julges wiimote kätte võtta ja sai piltide vaatamisega ilusasti hakkama. Mis ma muud ikka ütlen.

“Aegunud” raua kohta kasutan sõna “kiire” liiga tihti, onju? Aga mis teha. Nii see on ja see on hea. Telefonid võiks kah nii areneda. Mitte, et raud läheb kiiremaks UI aga aeglasemaks. Aga OK, rohkem ei vingu.

Mängud

Põhjus, miks Wii ostsin on ikkagi mängud. Lõbusad mängud. Hetkel peab hakkama saama nelja mänguga. Rayman, Sports (seadmega kaasas) ning Virtual Console-le ostetud vana Bobmerman ja Sonic.

Sports on täpselt see, millisena teda reklaamitakse – lõbus, sportlik ja kaasahaarav. Kõigist mängudest on tennis on rahva lemmik. Minu üllatuseks saab palli suunata rohkem kui ma arvasin – kõrgelt/madalalt, vasakule/paremale, vindiga. Ja see toimub enamvähem nagu päris reketiga lüües ja kõik mängijad said palli suunamisega väga hästi hakkama esimese korraga.

Ja graafika on minu meelest täiesti piisav. Naljakad multikategelased on minu eelistus Uncanny Valley põhjas jooksvate zombide ees.

Miinusena tooks Sportsi juures välja poksi ja suure hulga hoiatusaknaid.
Rayman Raving Rabbids on tore mäng mõningate miinustega. Mängu kohta leiab netist palju infot, aga miinuste kohta mitte. Räägin siis viimastest.

Esiteks pole menüüd Wii stiilis, mis tähendab hoolikat sihtimist või nooltega liikumist. Aga ok. Elab üle.

Teiseks on nõrk, et minimängude režiimis ei saa endale püsivaid kasutajaid teha. Mii-sid ei saa kah kasutada. Iga kord peab uued tegelased looma ja see on minu arvates väga suur miinus. Sportsis on väga lahe, et valid endale Mii ja ongi kõik, settingud on meeles ja kohe läheb mängimiseks.

Ja lõpetuseks. Kui teed minimängude mängu, siis pole mõtet mingit nõmedat story modet panna. Ei ole. Päriselt kah. Mitte keegi ei osta seda selle pärast. Veel nõmedam on minimänge lukus hoida kuni sa need story modes lahti mängid. MonekyBall, sina kah!

Bombermanist ja Sonicust kui mängudest ei ole nagu midagi kirjutada. Aga nende kui Virtual Console mängude kohta tahaks ära mainida kaks asja, mis tulid mulle üllatusena. Esiteks, kui mängust välja lähed, siis saab seda hiljem täpselt samalt kohalt edasi mängida. Ja mis põhiline, mängudel on korralik dokumentatsioon kaasas. Igasugu ikoonide ja kollide kirjeldused, stoori, nupud.

VC õpetus
Reaktsioonid

Jõulude ajal käisime vanematel külas ja kokkuvõtteks võib öelda, et Wii täidab oma eesmärki normaalsete inimeste konsoolina väga hästi. Lõhuti ka üks laelamp. Oleks pulte rohkem olnud, oleks veel lõbusam olnud :)

Võitja?

Vot mina isiklikult ei hooli, kes võidab konsoolisõja, sest minu arust ei ole see ostjate jaoks sõda, pigem valikuvõimalus. Kui tahad mängida lõbusaid ja kõiki kaasahaaravaid IRL multiplayer mänge, siis osta Wii, tahad head graafikat osta midagi muud. Tahad mõlemat, osta mõlemad või kõik kolm :) Ei mõista, milles probleem on.

Minu jaoks on Wii juures oluline see, et seda promotakse kui lõbusate mängude konsooli ja see annab lootust, et selliseid mänge sinna ka toodetakse. Ning Virtual Console mängud on kah suur pluss. Need kaks argumenti olidki minu jaoks Wii ostmise põhjuseks. Ja senimaani olen rahul.

7 thoughts on “Wiiiiiiiiiiiii have a small review”

 1. FPSi mängimine PS2 peal üllatas mind kui klaviatuuri/hiire ja freelookiga harjunut oma ääretu ebamugavusega. Miskipärast tundub mulle, et Wiii pakub paremat võimalust freelooki implementimiseks.

  Mis puutub nunchucki ja wiimote ühenduskablasse siis minu ahvikätega tabasin ennast mingis mängus närviliselt tundmuselt uups….ei maksa juhet tirida – a eks see ongi väha pisematele inimestele mõeldud.

 2. No selle freelookiga on see probleem, et kui hiirt saad nühkida palju tahad vasakule paremale ja vahepeal üles tõsta ja veel edasi nühkida, siis wiimotega pointimine toimib ainult ekraani peale näidates. Et siis hiir saadab muudatust, wiimote aga positsiooni. Ja viimast ei saa matilt üles tõsta :)

  Juhe on tiba nõrk koht jah. Kõlakad on, et tulevikus tuleb wireless nunchuk. Tõsi mind ei häiri niipalju juhtme pikkus vaid see, et ta hakkab hullult ringi lendama kui aktiivsemalt mängid. Ja teisiti on väga raske mängida :)

 3. ps2-le muideks olemas selline jubin nagu smartjoy frag, mis lubab klaviatuuri ja hiire ps2 taha ühendada ja aitab PC-ga harjunud inimesel FPS-idest rohkem rõõmu tunda ;) mul on vähemalt kõvasti aidanud. liksangist tellides maksis kunagi koos saatmise ja kõigega vist paarkümmend taala. poleks area51 ja black’i ilmselt kunagi lõpuni mänginud muidu..

  http://gear.ign.com/objects/707/707796.html oli esimene link mis leidsin asjast hetkel, googlega peaks ilmselt leiduma ka poode, mis eestisse shippivad..

 4. ostsin wii ära. meeldib küll. käed valutavad juba. kas seda andrico poodi saab usaldada? tahaks sealt asju juurde osta.

 5. Andrico-t saab usaldada, sest Digi ise soovitab seda kauplust (ajakiri juuli). Ise olen müüja ning kaupluses on Wii üleval ning ühendatud tv-ga, osad mängud on ka kaasas ning kui kliente ei ole, siis saab mängitud kõvasti. Meelt lahutab hästi bowling ning golf, samuti ka tennis ning boksimine. Viimases mängus tuleb osavalt vehkida, et vaenlast nokauti lüüa. Wii on nn korra mängimise lõbu. Mängud muutuvad üsna kiirest igavaks. Erinevalt ps2 ja ps3-st. Aga muidu hinnaklassis on odavaim.

 6. Wii on hea, aga võiks olla m2nge mis toetaks multiplayerit. Puldi kõlari asemel võik olla mikrofon :D.

 7. hmmm mul on wii ja mulle meeldib kõige rohkem tennis aga kuidas lüüa seal tugevasti ??? mu vend oskab aga mina mitte ):

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *