GeeCON 2011

Proeksperdi väike, aga tubli esindus osales 12-14. mail Poolas, Krakowis toimunud GeeCON konverentsil. Keskenduti seal peamiselt Javale ja JVMil baseeruvatele tehnoloogiatele ning sihtrühmadeks olid peamiselt arendajad ja arhitektid. Järjekorras kolmas GeeCON leidis aset kohaliku kobarkino kolmes saalis ja jagunes kolmeks osaks: university day, põhikonverents kolme (jah, kolm paistab Poolas olevat maagiline number) track’iga ning community day.

GeeCON 2011

Kuigi konverentsid on konkreetsete oskuste omandamiseks liiga lühikesed, siis kindlasti avardavad nad silmaringi ning aitavad välja tuua valdkondi/vahendeid/metoodikaid/märksõnu, mis aitaksid tööd lihtsamaks teha või milles enda teadmisi laiendada. GeeCONilt jäid enim silma Spring’i moodulid, AMQP, Java disainimustrid, Groovy, concurrency, TDD jpm.

Etteastete tase oli üldiselt väga hea, esines tõeliselt rahvusvaheline ja oma ala ekspertidest koosnev seltskond. Lisakaalu sellele väitele annab fakt, et sponsorite/partnerite hulgas figureerisid nimed nagu Oracle, Google, VMWare, ZeroTurnaround jpt. Huvitavamad loengud, mis teistest eredamalt meelde jäid:

  • Josh LongSpring into the Next Decade. Ilmselt oli tegu kõige kasulikuma loenguga, sest tunduvalt suurenes Springi komponentide tundmise tase. Räägiti erinevatest confimise meetoditest (nt XML, annotatsioonid ja Java kood) ning tutvustati Springi komponente teenuste lihtustamiseks (batch processing, integratsioon), andmete salvestamiseks (JPA, JDBC, JMS, AMQP,NoSQL) ja veebiteenuste tegemiseks (REST server ja klient). Lingid: näitekood, Josh’i twitter ja blogi.
  • Hamlet D’ArcyCode Generation on the JVM. Esineja iseeenesest oli hea, aga sisust jäi mulje, et abivahendid mis aitavad Java koodi ja projekte kiiremalt arendada on liiga palju maagiat täis. Hamleti twitter, blogi ja ettekande slaidid.
  • Josh LongThe Social Service Bus. Juttu oli Springi integratsiooni vidinatest (nt Apache Camel asenduseks), mis haakusid väga hästi ühe telekomi kliendi messaging projektiga, mille raames on tulnud kirjutada ETL (batch protessing) rakendusi ja event listener’e (kuulatakse sõnumeid ühest kanalist nt SMS, JMS, email, FTP ja saadetakse uus sõnum teise kanalisse). Ära märkimist väärib ka üks artikkel sel teemal.
  • Hamlet D’ArcyNew Ideas for Old Code. Refaktoorimisest ja meeskonna moraalist selle tegemisel. Peamine idee seisnes enne refaktoorimise alustamist kood unit-testidega katmises, mis on ühelt poolt vägagi mõistlik, kuid ülimalt aeganõudev tegevus. Slaidid.
  • Jim WebberRevisiting SOA for the 21st Century. Ideeks oli, et SOA on sageli karbitoode, aga kui ise natuke mõelda/teha, saab sageli parema lahenduse. Taas täiesti kasulik teema ühe suurema telekomiettevõttest kliendi kontekstis. Slaidid.
  • Andres AlmirayPolyglot Programming.  Groovy, Scala ja Closure võrdlus – igal keelel on oma eesmärk ja otstarbekus, kuid konkreetset Java-killerit ei paistnud. Ettekande põhjal tundus Groovy neist mõnusaim ning kompaktseim olevat. Slaidid.
  • Martijn VerburgThe Diabolical Developer. Lõpetuseks natuke huumorit/sarkasmi ka – kui tahad saada diabolic developer’iks, siis järgi kindlasti nõuandeid „Learn only from yourself“, „Work alone“, „Use real tools like vi, not fancy IDEs“, “Fake being sick to avoid meetings”, “Compiled = Ship It” jne. Ülejäänud nõuanded leiad Martijni blogist.

Korraldusliku poole pealt oli tegu samuti kordaläinud üritusega – tehnilisi apse oli vähe, snäkke ja kohvi sai pidevalt tankida ning lõunaks pakuti kuulamisest kurnatud seltskonnale ka sooja sööki. Kui üldse millegi üle kurta, siis rohkem rahvusvahelist seltskonda poleks paha teinud. Poola keel oli vabal ajal natuke liiga domineeriv ning networkimine polnud seetõttu kõige lihtsamate tegevuste killast.

Kokkuvõttes oli konverentsi bang for the buck väga hea ning järgmisel aastal peaks juba suurema (eestlaste) esinduse välja panema!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *