Tühikud vs Tabid

Meil oli siin “väike” fleim tabide ja tühikute teemal ja sellega selgus, et inimesed ei saa päris hästi aru, mis värk nende tabide ja tühikute segamisega on.

Paljud väitsid, et tabidega ei saagi normaalselt treppida, et kõik läheb kohe katki. Mina väidan, et kui tabe õigesti kasutada, siis ei teki mitte mingeid probleeme. Asi on selles, et tabe peab kasutama ainult treppimiseks ja mitte mingil juhul joondamiseks.

Kõige lihtsam on seda seletada pildiga.
See on originaal, tabi laius on 4:

ts4.png

Kaks pilti, tabi laiusega 2:
ts2.png
ja 8:
ts8.png
Funktsioonide kirjeldused:

  • omgsobadstyle – Tabe ja tühikuid on kasutatud igal pool segamini.
  • badstyle – Tabe on kasutatud nii palju kui võimalik aga täpsem joondamine on tehtud tühikutega.
  • goodstyle – Tabe on kasutatud ainult treppimiseks. Joondamiseks kasutatakse ainult tühikuid.

Piltidelt on näha, et kui kasutada tabe nii nagu ette nähtud (goodstyle), siis ei lähe koodi formaat katki ja iga progeja näeb koodi nii nagu ta silmadel mugav on. MOTT.

Kui nüüd aus olla, siis olen ise rohkem tühikumees, põhjusel, et ükski editor ei tee vahet treppimisel ja joondamisel ja seetõttu peab seda käsitsi tegema. Mulle lihtsalt ei meeldi, kui tabe kiusatakse ja hea fleim kulub alati ära :)

PS. Kui kedagi huvitab, kuidas saab vim’i panna tabe näitama, siis selleks on parameeter listchars. Antud näidetes siis “set listchars=tab:>-“.

One thought on “Tühikud vs Tabid”

  1. Tulles tagasi teema juurde, mind jälle huvitab kuidas vim-ile öelda, et kasuta tabi asemel 4 tühikut. Harilik editori konfimise mure.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *