CSS menüüde tulevik

Hakkasin mõtlema, et vahepeal totaalselt ülehaibitud “pure css” menüüd kannatavad Flash’iga sarnase taaga all ning senisel kujul ei saa neid tulevikus enam kirjutada.

Probleemi põhjuseks meie poolt palavalt armastatud iSeadmed jt. touch interface’ga aparaadid, millel puudub rolloveri kontseptsioon. Samas baseeruvad need menüüd justnimelt tollel :hover meta-atribuudil ning ilma javascripti abita neid iHerd’i rahvale kasutatavaks ei ole võimalik muuta.

Seega tuleb varsti ümber kirjutama hakata ka päris suurt hulka veebilehti, mis kasutavad justnimelt “HTML5+CSS+JavaScript” tehnoloogiaid, mida mr. alfa-õun oma viimases blogipostituses härdunult kiitis.

Muuhulgas on “katki” ka meie enda kodulehekülg, mille menüüd baseeruvad (hetkel) vaid rollover’il.

Ideid, lahendusi?

One thought on “CSS menüüde tulevik”

  1. Inertsi on selles probleemis kõvasti.

    Proximity sensor on iseenesest juba olemas ainult et mitte ruumiline. Samas seda kauguse tunnetust kasutaja jaoks sujuvaks häälestada ei pruugi lihtne olla.

    Ideaaljuhul, kui midagi peab kuskilt sahtlist või pilust välja jooksma (nt menüü), siis oleks vast kõige intuitiivsem, et saadki sealt sõrmega mingi div-i välja lohistada. Ja sisse tagasi lükata.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *