2009 aasta statistika

Ajal, mil lehed on täis statistikat eelmise aasta majandustulemuste kohta, ei saa ju meie halvemad olla. On aeg teha Proeksperdi kohta ulatuslik statistiline anaüüs.

Inimesed

Proeksperdis töötas 2009. aasta alguses 74 inimest, aasta lõpul 78 inimest. Kusjuures naiste osakaal praktiliselt ei tõusnud, see oli 13,4% aasta alguses ja 13,5% aasta lõpus. Seevastu, produktiivsus oli meil hea – töötajatel sündis kokku neli uut ilmakodanikku.

Proekspert sai aastaga täpselt aasta vanemaks – kui 1. jaanuaril 2009 oli töötajate keskmine vanus 29 aastat, siis aasta lõpetasime keskmise vanusega 30 eluaastat. Selle tempoga on aastal 2050 meie keskmine vanus 70… selle mõtte peale just lustist lolliks ei lähe.

Haiguspäevi tuli aasta peale 362, mis ülekantult tähendab, et üks eriti haige mees oli kogu aeg kodus, ülejäänud vuhkisid tööd teha.

Üllatused

Keskmine tööstaaž oli neli aastat ja üks kuu, mis on päris kõrge number, eriti arvestades, et see on keskmine. Aga jah, pikim staažiga kodanik on meil olnud üle 16 aasta, nii et ilmselt meile meeldib siin :)

Teine ja suurem üllatus oli, et aasta jooksul tellisime 32 CD-toorikut ja kümme DVD-toorikut. Tundub tõesti, et plaatide kirjutamise aeg on ümber saanud ja info liigub pigem võrku pidi.

Muu Äärmiselt Oluline Statisika

Kontori käive oli 12 purki nõudepesuvahendit, 14 kilo suhkrut, 102 pastakat, 12630 Post-It märkmelehte ja lausa 41 250 lehte koopiapaberit. Viimane tähendab, et iga töötaja kasutas aasta jooksul umbes 528 lehte paberit, mis teeb poolteist lehte paberit päevas. Mina küll nii palju ei kasutanud. Toanaaber väidab, et tema ka mitte. Huvitav, kes kogu selle koopiapaberi nahka pistis?

Kes on tublilt siiani lugenud ja ei ole veel kasulikku infot leidnud, teile ka ametlikud numbrid. AS Proekspert käive oli 67,8 miljonit ja kasum 13,9 miljonit. Saime hakkama :)

8 thoughts on “2009 aasta statistika”

  1. Ma usun, et suur osa paberikäibest tuleneb teaduskraadide omistajate poolt. Milline tulevane lõputöö kaitsja mõtleb Data Copy paberi ostmisele? Pigem keskendutakse töö esitamise tähtpäeval printeri kirumisele, mis just pool tundi tagasi perfektselt printis ;)

  2. Kahvleid kulus ka, ja mitte vähe :)

    1,5 lehte paberit päevas kulutan ilmselt ära küll. Hiljuti ühe eriti tõhusa nädala jooksul 2 spekki – a’ sadakond lehte tükk + paar lehte diagramme päevas.

  3. A teoorias saaks ju kohvi kokku lugeda. Tuleks ainult välja uurida mitu grammi kohvipaksu per tassitäis kulutatakse. Ok, erinevad kangused a nii “keskmiselt”.

  4. Praeguseks siis tööl 10,53 naist (13,5×78/100). On uusi ilmakodanikke oodata?

    Aastaks 2050 kasvab naiste osakaal 70-100%-ni : meeste keskmine eluiga 70 välja ei venita.

  5. Kohvimasinamehaanik ütles, et tehtud on 94 000 tassi kohvi. Ja see masin on kestnud vist 3 aastat…

  6. Sellist statistikat tuleks “xyz päevas” saamiseks vist 200ga jagada, mitte 365ga? Sest vastavalt töö- ja puhkeajaseadusele kivistub ka betoon 28 tööpäeva :-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *