Aarhus, JAOO, sinna

Meile avanes meeldiv võimalus ühendada enese arendamine ja igasuguste eelarvete korraga lõhkiajamine JAOO konverentsil Taanis, Aarhus-i linnas. Tegelased Heikko ja Marek. Järgmised paar päeva tuleb siia rohkem või vähem asjalikku juttu meie tegemistest.

Tallinnast lahkumine läks mõõdukalt valutult, lennukis olime paigutatud sellise koha peale, kus turistiklass hingas kuklassse (sõna otseses mõttes) ja me nautisime premium economy mõnusid. Söögist ma eriti ei räägi, joogist ka pikalt mitte. Beebikonjak on väga mõnus annus.
Kopenhaageni lennujaamas oli meil aega kaks tundi, mille me veetsime gadgetite poes, raamatupoes ja niisama tsillides. Ebameeldivad hinnad, me mõlemad Marekiga jõudsime järeldusele, et hindade korrutamine pole kunagi hea. Jagamine oleks enamvähem. Sõltub muidugi summast. Igatahes numbrid on paljudel asjadel samad, mis Eestis, kurss on kaks koma midagi, mis tähendab, et …
Mõningase aja möödudes asusime otsima Aarhusi viiva lennu väravat. Selle pika retke peal jäi meile ette väga kasulik infot jagav monitor, mis teatas just meie lennu kohta sellise huvitava fakti nagu “Cancelled”. Ilus. Seda meil just vaja oligi. Järgmine lõbustus kandis pealkirja “A mis nüüd saab?”. Otsisime infoleti, otsisime transfer area, leidsime veel hunniku poode, kust endale ülikondi ja pesu osta. Mida me kumbki ei teinud. Piletid registreeriti ümber, pagas ka, vabanduseks süüa ja juua ei pakutud. Eks see viivitus oli piisavalt vähe aega ka, aga nad ilmselgelt alahindavad inimeste võimet nautida paari tasuta õlut. Niisiis leidsime end jälle olukorrast, kus meil on kaks tundi oodata. Deja vu. Vaatasime gadgetite poes üle kõik kõrvaklapid. Mis värk nende kõrvaklappidega tänapäeval on, miks neid nii palju vaja on? Muuhulgas leidsime wireless kalkulaatori, mille saab ühendada oma läpakaga. See oli raske, see oli suur ja see oli patareidega numpad.

“Miks ometi?” oli küsimus meie peas. Wifit häkkisime ka natuke.
Järgmine lennuk oli ka lennuk, see tähendab ilma propelleriteta. Kohtade nummerdamise süsteem oli intrigeeriv, A ja C olid kõrvuti, B oli keegi ära söönud. Lennukisse pidi kaasa võtma väravast topsi, et kohvi saada, kohvi oli liiga kuum ja see ei jõudnud jahtuda enne kui lennuk maanduma hakkas. 35 minutit lennuaega on liiga vähe. Muid asju ei pakutud (ehk jällegi alahinnatakse siin inimeste võimet nautida mõnda tasuta …).
Edasi läks libedalt, saime bussi, saime pileti, saime linna. Bussi maandumise kohast oli hotell põhimõtteliselt ümber nurga, aga meie kaart näitas midagi muud. Meie kaardi kasutajad ka. Loomulikult me leidsime tänava pealt ka suure valgustatud kaardi, sellel oli “You are here” täpp peal ja puha. Ainuke asi oli selles, et täpp ja kaardi asukoht läksid omavahel umbes km maad lahku. Mis ajas meil juhtme mõneks hetkeks päris kokku. Positsioneerimine ei ole lihtne, ma ütlen.
Muid märkimisväärseid asju. Hotellis on viiendal korrusel tube 10 ringis, aga osad numbrid on 90-ga. Televiisoris on edev menüü, mis näitab muuhulgas toas elavate inimeste nimesid. Telekas teeb veel seda, et näitab pool sekundit teadet “See on kallis kanal” ja kohe selle otsa näitab sedasama kallist kanalit, tagajärgede üle me veel mõtleme. Kebab on päris, Eestis endiselt puudub analoogne maitsev junkfood. Okei ja nüüd kõige hullem, õlu maksab baaris ca 45 kohalikku, tagajärgede peale me taaskord veel mõtleme.
Igatahes saime kokku härraste pankuritega, esindasime end väärikalt ja arutasime pisut kohalikku eluolu ja tähtsamate asutuste paiknemist. Homne ennelõunane loengute kava sai ka paika. Vist. Asjalikkus tuleb seega järgmises postis. Luban.

One thought on “Aarhus, JAOO, sinna”

  1. See koht number B puudumine lennukis tuletas mulle meelde, et meie Vilniuse lennul (Microsoft XP Embedded seminarile) puudus 13-nes rida sootuks :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *