Jälle Androidist…

Öelge veel, et telefoni osta on lihtne…
Eriti kui tegemist on vähegi nõudlikuma kliendiga.
Juba mõnda aega on olnud vajadus nutitelefoni järgi. Ei ole vaja ego tõsta ega midagi pikendada vaid töö nõuab tegemist. Mailid, kalendrid, dokumendid ja kõik muu ei ole tavalise äriklassi Nokia peal mitte just kõige paremini lahendatud. Ekraan on väike, kalender kasutamatu ning kirjutamine ilma täisklaviatuurita hoopis ulmeliselt aeglane protsess. Mõeldud tehtud ning tulemuseks oli piinarikas telefoni otsing. Õnneks polnud palju valida Nokia N97, IPhone 3GS ning HTC Hero (Nokia N900 on liiga kauge tulevik veel). Elu aeg Nokiat kasutanuna, olin väga lootusrikas oodates N97-t. IPhone oli küll turul ning töötas, kuid ei tahtnud seda nii mõnegi piirava teguri pärast (peamiselt siiski hind ja imago). Mida rohkem informatsiooni tuli N97 kohta, seda rohkem kaldus kaalukauss IPhone poole. On ju too uus 3GS kiirem, funktsionaalsem, ilusam, jne jne. Ei jäänudki muud üle kui sammud seada EMT poole… kui just Andres HTC Hero’t meelde ei oleks tuletanud. Loomulikult jäi see hinge kriipima kuni lõpuks pidigi IPhone’i seal uuele tulijale ruumi tegema …

Veebipood lahti, tellimus sisse, kaks päeva ja telefon käes. Nii lihtne see oligi, aga see oli alles algus…

htc-hero-2

Nüüd siis telefonist
Karp käes ja ennäe – ei olegi suur pakend. Karbis USB laadija, tavaline seinakontakt (lisaks reisiotsik – vist GBR ja DEN jaoks), MicroSD 2G, käed-vabad kõrvaklapid ja telefon. Paar paberit ja kilekotti ka lisaks loomulikult. Ja kõike see vaid 9x18x6 cm pakis.
Telefon on ilus valge ja ei läigi nagu IPhone. Just matt valge korpus jätab soliidse mulje, muidu nagu klassikuid tsiteerides on 80ndate disain uues kuues. Kui meeldib siis meeldib ja kui ei siis EI! Korpus peaks olema teflonist kattega ning seega ka näpujälgede vastu immuunne. Näpujälgi pole peale tõesti jäänud, kuid mullase labida telefoni vastu vahetades jäi kerge pori ikka peale. Õnneks lapiga puhtaks lükates paistab aparaat jälle nagu uus. Kahju, et ekraani materjal sama ei ole, sest sinna jäävad ikka jäljed peale nagu konkurentidelgi… aga samas pole konkurentidel trackball’i, mis võimaldab ka ekraani peaaegu et puutumata mugavalt liikuda. Üldjuhul seda palju ei kasuta, kuid just brauseris linkide vahel liikudes on see hea abivahend, sest pisikeste linkide peal klikkimiseks ei taha ju alati lehte zoomida.
Mida veel? Ah jaa, telefonil on lõug (chin)!!! Just see lõug on paljud ära hirmutanud, kuid tegelikkuses pole see üldse tähelepanuväärne. Ilmselt halvad pildid ja selle rõhutamine võib hirmu tekitada. Taskus üldiselt vahet ei tee kumba pidi telefon seal on, või kas telefonil on lõug või ei.
Lisaks lõuale on märkimisväärset veel 5MP kaamera ning 3,5mm kõrvaklappide auk. Ei ole ühtegi liikuvat osa seekord ;)

Aku
Laadijaks sobib kõige tavalisem mini-USB. Võtke fotoka, või mille iganes, tagant juhe ning ühendage arvutiga ja kõik töötab. Otsik, mis pakendis kaasas, on küll mingi huvitav kombinatsioon HTC omaloomingust (HTC ExtUSB) ja mini-USB-st, kuid selleta saab hakkama. HTC ExtUSB kaabel on nimelt võimekam – seal lisaks USB-le ka audio võimalus. Muidu seinalaadija on kahtlaselt suur ja seega eriti seda kodust kaugemale ei transpordi. Mujal üldiselt ka arvuti ju alati ühes.
Aku kestvus 440 tundi speki järgi, kuid päev otsa mängimist kõikide tulede ja viledega (Wifi, GPS, Bluetooth, kaamera, jne) tegid aku peaaegu tühjaks. Päris hea tulemus. Normaalse kasutusega (GPS väljalülitatud ja Wifi vajadusel sees) peab vastu nii 4-5 päeva. Õnneks on Wifi, sinihamba, GPS’i ja 3G sisse/väljalülituseks võimalik otseteed tekitada ekraanile – seega ühe klikiga Wifi tööle. Mugav ja säästab kõvasti akut!!!

Juhend – Manuaal – Käsiraamat
Tekitab ainult ühe küsimuse – milleks manuaal karbis, kuid sul on selline telefon?!?
Kui sa selle käima oskad panna, leiad ka “Learn More” ikooni programmide nimistust ülesse.

Puutetundlik ekraan
Ekraan on tore, ilus ja võimekas. Konkurent IPhone võib küll mõned tegevused kiiremini sooritada, kuid tegevusi see ei häiri. Lisaks toimib ka multi-touch, mille abil saab kerge vaevaga dokumente või brauseri sisu suurendada/vähendada. Lisaks kõigele sellele on ka üks halb külg. Nimelt on väljas ja heledamateks kohtades raskusi ekraani nägemisega. Alati tuleb siis seljaga päikese poole keerata või teise käega varjata ekraani, et midagi aru saaks, mis toimub. Samas saab erinevate aku profiilidega ka ekraani taustavalguse tugevust muuta ning see võib probleemi lahendada. Samas kuidas sa selle uue profiili peale saad, kui sa midagi ei näe!

Google
Google on tore. Alguses ma ei saanud päris hästi aru, miks on head Google kalendrid ja Google kontaktid, kuid nüüd kui telefon rebis automaatselt kontaktid SIM kaardilt, telefoni mälust, Gmailist, Orkutist, Facebookist ja mujalt läheb nägu naerule. Peale väikest harjumisperioodi on kogu sünkimise protsess ka arusaadav ning kogu vajalik info on mul pidevalt olemas ning samas ka backupitud. Sünkimine on intelligente st töötab ilusti mõlemat pidi ning andmete kadu ma veel avastanud ei ole. Lisaks Google’le on väga mugavaks tehtud Facebooki, Twitteri ning Youtube’i kasutamine. Igaühe jaoks neist on HTC teinud ilmselt märkimisväärse arendustöö ning rakendused tunduvat töötavat päris hästi. Google rakendustest on sisseehitatud tugi järgmistel suurematel teenustel: Gmail, Calendar, Chat, Talk ning Maps. Lisaks on rakendusi ka veel vähem tuntute nimekirjast.

Helistamine
Peale SIM kaardi vahetust toimib kõik ideaalselt, aga enne seda oli olukord ikka huvitav…
…Alguses ei osanud helistadagi ning ei olnud päris kindel, kas telefon mul seda teha lubabki. Muidu heli kvaliteet oli väga hea ning kõned paistsid toimivat, kuid … alati ei saanud välja helistada ja võrgust visati ka liiga tihti välja. Nii kui kõne valima panin, tuli koheselt vastus “call ended” ja seda juhtus tihemini kui aeg ajalt. Foorumites oli teistel kasutajatel sama probleemi, kuid lahendused kõik hägused ning teema vaibunud. Pakuti välja SIM kaardi vigasid ning võrgu jamasid, mis ka seletasid, miks teema vaibus. Seega kokkuvõtvalt vahetage SIM kaarti tihemini kui kord 9 aasta jooksul, sest vastasel juhul sureb palju halle ajurakke, kui te uue telefoni saate.

Andmeside
Lihtne konfida ning tõesti töötab ka.
Tip of the day! Kasuta andmeside mahu lugejat desktopil, mis võimaldab väga täpselt jälgida interneti kasutust ning seega otseselt telefoni arvet. Tundub, et kõik mobiilside teenusepakkujad pakuvad nutitelefonide kasutajatele mõistlikke pakette, mille sees on mingi kogus tasuta andmemahtu. Kui oled ise pidevalt ka arvuti läheduses, siis üldjuhul on ikka raske näiteks 100M kuus telefoniga ära kasutada, seega saab rahulikult kasutada online Google Maps’i ja teisi andmesidet kasutavaid rakendusi.

Rakendused
Kompass, G-sensor, GPS, kaamera, Wifi, Bluetooth, jpm. Kõik see kokku teeb päris kirju ja suure rakenduste valiku. Rakendusi on Android Marketis ka sadu võimalik isegi, et tuhandeid, kuid kõiki neid läbi proovida on võimatu. Neid suure tõenäosusega tuleb rohkem peale, kuid kasutama jõuad õppida. Nüüd siis mõnest huvitavamast lisaks tavalistele brauseritele, Office’i koopiatele, PDF vaatajatele jms.

Telefon kui navi!
Kompass, GPS ja Google Maps teevad TomTom ja Garmini navigatsioonisüsteemid suhteliselt mõttetuteks. Telefon suudab kõik selle funktsionaalsuse ära täita. Isegi loeb teksti ette ja puha. Google Maps vajab küll interneti ühendust, kuid offline kaardid on ka olemas ning AndNav rakenduse jaoks ka balti regiooni kaardid sh Tallinnas saaks liiklemisega vabalt hakkama. AndNav suudab lisaks veel Google Maps’i kasutada ning seal kaarte mällu laadida hilisemaks vaatamiseks. Seega kui offline kaart puudub, käik Wifis Google Maps’is ja vaata kaardid ette ära ning säästa telefoni arvet.

Skänner
Kaamera abiga saab teha tavalist skännimist, mis tarkvara abiga kiirelt pdf-failiks muudetakse. Käsi väriseda ei tohi, seega laupäevast esmaspäevani ärge midagi skännige ;) Üldiselt nagu telefoni kaameraga ikka. Kui käsi kindel, siis teeb ok pilte.

Metallidetektor
Rannast küll kulda jalutades ei leia, kuid tanki leiad ülesse ning katse näitas, et ka kipsseina metallist karkassi leidmisega probleeme ei ole.

E-mailid ja kalender
E-mailiklient on mugav ja lihtne. Võimaldab kõike, mida ühest telefonist tahta soovid st kirjuta, loe, edasta, vasta, manused jne jne jne. Lisaks Gmail’ile suudab sünkroniseerida end ka Outlookiga st. Exchange serveritega. Testitud ka Zimbraga ning probleeme ei kohanud. Ainukene mure on CalDav’i toe puudumine, mis pani kasutama Google ja Outlooki kalendreid. Ebamugav, kuid saab seniks hakkama. Lootus on, et tugi ikkagi tuleb, sest tegemist on väga nõutud omadusega Androidi arenduskeskuse lehel.

Kaamera

IMAG0053
Kaamera suudab isegi ämblike tegevusi jäädvustada, nii et 5MP kaamera käib küll…

Kokkuvõte on lihtne. Kui sul see on, siis see meeldib! Kui sul seda veel ei ole, siis varsti on, sest sulle see hakkab meeldima ;) Edasi pilgud juba android SDK poole suunatud ning soov arvuti ja telefon läbi Eclipse suhtlema panna… seega sellest ehk juba järgmine kord.

2 thoughts on “Jälle Androidist…”

  1. Põhimõtteliselt nõus eelpoolkirjeldatuga. Kõige suurem puudus on Hero puhul see, et riistvaar jõudlus on nõrk. Kui sul paar appi lahti, siis on näiteks kõne tegemine juba raskendatud, sest seade ei reageeri sellise kirusega, nagu sa tahaksid.
    Aga muidu on tegemist huvitava toote ja kontseptsiooniga üldisemalt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *