Pärnu suvi

Proeksperdil on see suvi Pärnus kontor. Asja tagamaadest ma siinkohal rääkima ei hakka, küll aga olustikust ja sellest, mis seal linnas ka toimunud on.

Kontor on väga kesklinnas, muidu selline kena startup-company taoline, kus peas ongi ainult see mõte, et programmeeri kiiremini ja rohkem, küll siis tuleb ka konditsioneer (või oli see armastus?). Vesi ja vets tekkisid ka kontorisse kaks kuud peale sissekolimist. Seni tuli kasutada allkorruse kinnisvara tshikkide ..khm, tualetti. Internet on ka, loomulikult. Kasutatava VPN-i lahenduse tekitasin ka lõpuks. 3 kuud peale sissekolimist. Olgu siis kõigile teadmiseks, et DSL-i ruuterid ei kipu eriti oskama mitut erinevat PPTP ühendust läbi laskma kui nad samal ajal NAT-i teevad. Mõnes mõttes ka arusaadav. Aga mõned ruuterid oskavad ka ja seetõttu on võimalik palju segadust tekitada. Tehniline lahendus osutus siis lõpuks päris lihtsaks. Üks ühendus püsti ja seda jagatakse kõigi vahel.

Inimestele, kes Pärnus ei ela on ka elukoht. Maja. Mis on väga kena, avar jne. Kõigi (lisa)mugavustega. Autosid saab katuse alla panna 2 tükki, televiisoriga on ühendatud satelliidipann. Interneti pole, aga ju vist pole vaja ka. Maja on jõe ääres, kus paadid sõidavad ja kajakad lendavad. Üle jõe on väiksed majad ja suur korsten.

Esimene nädalavahetus mai alguses möödus chillides ja grillides. Käisime rannas, tagusime footbagi ja vaatasime kuidas ilusad tüdrukud võrkpalliga trikke teevad. Päike põletas suht ära, nina on siiamaani punane (ei, see pole joodiku päevitus, vaid päris päike).
Pärnu juures on tore see, et kuna kõik on nii lähedal, siis on jube lihtne kõigest ka osa võtta. Käisime 2 päeva järjest Kuursaalis, esimene päev olid seal Kihnu poisid, neil oli ikka omanäoline publik. Ehe eesti. Blondid kihnu kaksikutest tüdrukud olid gruupide eest ja tantsisid kenasti koos. Olin kaine ja ei saanud eriti aru, mis toimub.
Teine päev oli seal Ines. Teistmoodi publik, aga no Inesel on ilusad silmad. Mina endiselt täiesti kaine ja ka arusaamise kohalt sama seis.
Siis siin oli Euroopa liidu päeva jaoks tehtud mingi kontsert, mida me peale tööd tshekkima läksime. Selgus, et viimane bänd on lavale tulnud. Aga poisid olid coolid, ma ei tea mis bändi nimi oli, suht keeruline. Liiga keeruline. Bändi nime valides peaks ikkagi arvestama, et tekkinud fännid kohe esimesest korrast teaks, keda nad kummardavad. Trummar oli poole lühem kui teised, aga ma ei ütleks, et kuidagi halvem. 14 aastastele tshikkidele läks peale küll. Meile ka.
No ja siis ühe nädala uudis oli, et meie linna tuli tsirkus. Praha Marceli tsirkus. Soovitan kõigile. Päeval käisime tsekkimas ümber platsi, siis vaatas laama (või khm, see võis ka kaamel olla) vaguni aknast välja ja koerad magasid tolmus. Üks hall puudel oli täiesti stealth kostyymis seal tolmus. Ja õhtul sai 100 krooni eest actionit, nii et vähe pole, Karabasparabas (Marcel tegelt) oli olemas, klounid olid, tysedapoolne Vera keerutas rõngastega, väänlev pisike Julia oli rõngaga lae all. Olgu öeldud, et Julia oli ka vahepeal kloun. Pinokkio oli vist saepuruks saetud. Malviinat oli ilmselt juba Poolas ära röövitud. Puudlite esinemine läks suht untsu, sest nad olid jube õnnelikud ja jooksid niisama ringi. Hea tuju tuli ikka. Albiinohobune ja poni olid ka. Poni jooksis albiinohobuse munade alt läbi. Teise vaatuse eel hoiatas blond teadustaja: “Järgmises vaatuses on, äää, kiskjad, äää, palun hoidke lapsi süles ja äää, keelatud on visata esmeid areenile. Ja äää, vaheajal saab osta PopCorni”. Teadustaja oli selgelt nõrgim koht. Aga päris kena blond muidu.
Kiskjad olid metsikud, nende eemalhoidmiseks kaeti areen puuriga ja siis Karabasparabas tuli ja plaksutas piitsa, lõi lõviga käppa ja käsutas musti pantreid (või oli üks neist jaaguar) postamendi otsa. Käsutas ka leekide vahelt läbi hüppama. Kiskjad töötasid paremini kaasa kui puudlid. Ma ei mäleta mida paganat nad selle laamaga tegid, või siis kaameliga. Eks elamusi kuhjus peale ka.
Eile käisime jälle kuursaalis, sest Sunsetti ei lastud sisse, kuna see oli turundajaid täis. Kuursaalis olid “Hellad velled” laval. Kõva bass oli, aga trumme neil polnud. Segaseks jäi milline mees on gay, aga keegi neist tegi peenikest häält. Sound oli kehv nagu ikka. Rahvas möllas tantsida.

Ja suur osa mõnust tuleb sellest, kui hommikul saab päikese käes süüa ja jõge vaadata. Sauna soojaks saamise nipp on ka selge. Oleme nõus kõike seda jagama, nii potentsiaalsete uute töötajatega kui vanade olijatega.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *