Ballmeri haripunkt

Ideaalsed programmeerimistingumused on üks peamisi võtmeid hea ja efektiivse koodi kirjutamisel. Need on tingimused, kus tekib automaatselt motivatsioon, entusiasm, oskus, kiirus, osavus jne, jne – seda võiks võrrelda lausa eraldiseisva meeleseisundiga. Sellise seisundi leidmisega tegeleme firmas igapäevaselt ja meie otsingute odüsseia on jõudnud nüüdseks Kalüpso võrgutavasse lummusesse.

Heakene küll, nali naljaks – aga nalja peab ju saama! Ja just naljapärast tekkis idee konstrueerida seadeldis, mis mõõdab Ballmeri haripunkti. Järgnevalt väike meeldetuletus kõikidele, kes selle terminiga veel kursis pole või on jõudnud juba unustada.

XKCD: Ballmer’s Peak

Continue reading “Ballmeri haripunkt”

Tööstusvool ja õunamahl

Läbi aastate oleme arendanud tarkvara elektrimootorite sagedusmuunduritele. Kogunud nõudeid, analüüsinud, arendanud ja testinud. Loonud featuure kütte-, jahutus- ja ventilatsioonisüsteemide automaatseks juhtimiseks. Programmeerinud erisusi nii tulekahju kui veeuputuse puhuks. Pannud selle kõige käigus ka ise mõned mootorid suitsema. Pole miskipärast aga omal nahal veel tundnud  töö õiget kasulikkust – kuni ühe päevani.

Continue reading “Tööstusvool ja õunamahl”