Agiilne tarkvaraarendus ei ole…

… see mis sa arvad!!!

Olles järjekordsel konverentsil järjekordsete professoritega vaielnud, tekkis tahtmine tarkvaramaailma agiilset paradigmat veidikene selgitada. Konverentsiks oli XP2010, aga professorid jätaks enda teada. Võimalik, et kõik ei olnud akadeemilised professorid, kuid elu professorid ning kõiketeadjad konsultandid küll. Ühesõnaga me loobime termineid, ise teadmata, mis see tähendab ja selle koha pealt tuleb midagi ette võtta.
Continue reading “Agiilne tarkvaraarendus ei ole…”

Atlassian Summit, kickoff

Sissejuhatus
Esiteks muidugi San Francicso on päris muhe linn. Kaks päeva sisseelamist, mille peamine segadus oli aru saada, mis selle ilmaga siin ikkagi toimub. Kogu aeg on justkui külm, samas on palav ka ja ma olen kerge päikesepõletusega. Tuul on ja pole, temperatuuri ei oska isegi hinnata. Ja muidugi see kõik muutub päeva jooksul mitu korda. Eesti ilm on mis ta on, aga vähemalt püsib ta paigas, mitte et ma tahaks siinset kunagigi koduse jaanipäeva ja suusailma vastu vahetada. Rentisin ratta ja sõitsin poolele linnale ringi peale, koos kohustuslike peatusega teatud silla juures. Sellest võiks pikemalt rääkida, aga asja juurde.

Eilse päeva lõpus regasin end Summitile ära ja käisin ringi esimesel ametlikul õhtusel kogunemisel sponsorite boxides, nautisin ka veidi suupisteid ja kesvamärjukest. Paar pluginat ja firmat olid päris huvitavad, aga need saavad mainitud ka allpool. Korraks tundus, et asi ei ole lootustandev, sest kõik tahavad sulle lihtsalt oma kama müüa. See kõik õnneks muutus täna hommikul. Niisiis…

Continue reading “Atlassian Summit, kickoff”

Mis läheb valesti?

Tahaksin lugeda üles põhjused, millede pärast tarkvaraprojektid raskustesse satuvad. Olen varsti paarkümmend aastat sellel alal. Uued keeled, uued metoodikad, uued tehnoloogiad aina tulevad. Aga vead on samad nagu nad koguaeg on olnud.  Neist on räägitud ikka ja jälle aga samu asju aina juhtub ikka ja jälle.  Äkki siis räägitakse liiga vähe? Või siis ollakse mingitel müstilistel põhjustel alati sunnitud neid vigu tegema? Iga lause edaspidi siin artiklis on viga, mida tihtilugu tehakse. Igas projektis tehakse alati mitu tükki. Ime on et üldse õnnestub asjad valmis saada. Suudaksin enamuse kohta näidendi kirjutada sellest, kuidas nad tulevad ja miks nad valusad on.  Seega, kuivalt ja lakooniliselt:

Continue reading “Mis läheb valesti?”