Ilusaima hingega robot

Eelmisel reedel toimus järjekordne Robotex 2009 võistlus, kus võistlesid omavahel Eesti robootikahuvilised. Proekspert oli seekord kohal, et anda auhind ilusaima programmikoodiga robotile. Kuigi see võib kõlada mõneti pealiskaudne ja subjektiivne, siis päris nii see siiski ei ole. Ilus kood on eeldus koodist aru saamiseks, arusaamine on aga eeldus edukaks edasiarenduseks, vigade kiireks parandamiseks ja tiimitööks. Võib ju öelda, et Robotexi robotikood ongi ühekordseks kasutamiseks kirjutatud, kuid varem või hiljem osutub vajalikuks osata ka ilusamat koodi kirjutada.

Lühidalt siis sellest üritusest.

Continue reading “Ilusaima hingega robot”

JAOO 2009 – jätkub

… Jätkub JAOO 2009 ülevaade …

Võib-olla oli isegi hästi, et eelmisel päeval sai varakult hotelli. Teise päeva hommiku keynote’i tuli andma Haskell’i looja ja promoja Micosoftist, Simon Peyton-Jones. Kes veel ei tea, siis Haskell on vägev funktsionaalse progemise keel. Üleüldse räägiti konverentsil suhteliselt palju funktsionaalsest programmeerimisest ja kuidas selle abil näiteks concurrency probleeme lahendada. Aga tagasi sessiooni juurde. Peale lühikursust, kuidas Haskellis progeda, hakkas Simon rääkima type-class’idest. Ehk siis, Java inimesele klassi sarnastest asjadest, mida funktsionaalses progemises muidu ei ole ja mis sai just-just Haskelli tehtud. Kokkuvõtteks, see sessioon tekitas tunde, et peaks kunagi seda funktsionaalse progemise asja lähemalt vaatama ja koolis õpitut natuke meelde tuletama.

Teisel päeval oli track nimega „Java Now“ ja mina, tubli developer, veetsin enamus päeva seal. Ehk siis neli sessiooni viiest. Võib-olla asi jäi väheke ühekülgseks, kuna enamus esinejaid oli Spring Source’ist, aga muidu oli suht kasulik. Esimene oli Rod Johnson, kes rääkis miks, liiguti keerulise J2EE pealt kergekaalulise vabavara peale. Rodi järgi oli põhimõte selles, et J2EE hiilgeaegadel peeti developerit selliseks alamaks olendiks. Talle oli vaja kõik ette kirjutada, et ta teeks kõik nii nagu vaja. Ka standardid ja keerulised protokollid. Oma osa oli ka väidetavasti ex-Corba inseneeridel, kes tahtsidki nimelt keerukust, et oma fetišit rahuldada. Tänapäeval on developer aga kunn, kuna tema käes on võim teha mida iganes, et asi ilus välja näeks – väikesed tükid, mida kokku pannes saab teha suuri asju. Kuna Rod ise Springi mees, siis kogu jutu illustreerimiseks kasutati kõvasti Springi näiteid
Continue reading “JAOO 2009 – jätkub”