JAOO 2009

JAOO 2009 konverentsist on küll möödunud tükk aega, lõpuks leidsin aega teha üks väike kokkuvõte seal nähtud asjadest. Kõigepealt kiidaks üleüldse kogu konverentsi. Ütleme, et kui oled kadunud oma projektide sisse ja teed pidevalt samu asju samas kontekstis, siis sellist tüüpi konverents aitab nö. august välja. REST, Cloud, Jazz on vaid vähesed hetkel moes olevad „vidinad“, mille olemasolust seal aimu sai.

Olgu, esimene päev siis. Keynote tegi üks vanakooli mees, Barry Boehm, teemaks agiilne lähenemine arhitektuurile. Üldiselt vana eriti midagi uut ei rääkinud – jaga aga oma proge juppideks ja agiilsus tuleb mühinal. Ehk siis, UI, liidesed, äriloogika jms. Esimeseks sissejuhatavaks sessiooniks oli täiesti piisav.

Järgmine sessioon oli juba tõsisem ja natuke kasulikum. Frank Buschman Siemensist rääkis, kuidas oma tarkvarale sobivat arhitektuuri valida. Või õigemini, jagas näpunäiteid, kuidas otsustada arhitektuuri valikul lähtudes domeeni (ma ei oska paremat nime anda, võibolla teema) omadustest. Näiteks, kui sul on domeen seotud mingi käitumise jälgimisega, siis peaksid kasutama „observer design“ paradigmat. See tähendab, et on „app“ mis hoiab olekut, kliendid ühenduvad appi külge ja kui staatus muutub, siis kliente teavitatakse sellest. Läks vist juba liiga detailseks, aga jutt iseenesest kasulik.
Continue reading “JAOO 2009”