Jälle Androidist…

Öelge veel, et telefoni osta on lihtne…
Eriti kui tegemist on vähegi nõudlikuma kliendiga.
Juba mõnda aega on olnud vajadus nutitelefoni järgi. Ei ole vaja ego tõsta ega midagi pikendada vaid töö nõuab tegemist. Mailid, kalendrid, dokumendid ja kõik muu ei ole tavalise äriklassi Nokia peal mitte just kõige paremini lahendatud. Ekraan on väike, kalender kasutamatu ning kirjutamine ilma täisklaviatuurita hoopis ulmeliselt aeglane protsess. Mõeldud tehtud ning tulemuseks oli piinarikas telefoni otsing. Õnneks polnud palju valida Nokia N97, IPhone 3GS ning HTC Hero (Nokia N900 on liiga kauge tulevik veel). Elu aeg Nokiat kasutanuna, olin väga lootusrikas oodates N97-t. IPhone oli küll turul ning töötas, kuid ei tahtnud seda nii mõnegi piirava teguri pärast (peamiselt siiski hind ja imago). Mida rohkem informatsiooni tuli N97 kohta, seda rohkem kaldus kaalukauss IPhone poole. On ju too uus 3GS kiirem, funktsionaalsem, ilusam, jne jne. Ei jäänudki muud üle kui sammud seada EMT poole… kui just Andres HTC Hero’t meelde ei oleks tuletanud. Loomulikult jäi see hinge kriipima kuni lõpuks pidigi IPhone’i seal uuele tulijale ruumi tegema …

Veebipood lahti, tellimus sisse, kaks päeva ja telefon käes. Nii lihtne see oligi, aga see oli alles algus…

htc-hero-2

Continue reading “Jälle Androidist…”

Wikidest ja Atlassianist

Proekspert sai endale esimese wiki palju aega tagasi, kui Urmet selle meile installis. Ma ei oska isegi aastat öelda. Tegemist oli wikiga, mille nime me enam ei mäleta. Aga wiki oli vägev. Kõik asjad muutusid korraga online olevaks. Kõik said kõike muuta ja parandada. Sinna tekkis projektide info ja staatus, samuti kontori ja firma osa, kus leidis kasulikku infot kiiresti. Ega sinna kolimine ei toimunud muidugi ülepäeva ja väga palju muid dokumente häljus ringi muudes süsteemides.

Tähelepanuväärne ongi wikide juures see, et kõik on lihtsalt muudetav ja kiire. Esimene tee sotsiaalse interneti tekkimiseni. Kõik muud sisuhaldusüsteemid olid alati kinni sisuhaldusüsteemis, mitte sisus. Alati on liiga raske asju omavahel linkida. Aga see läheb liiga populaarteaduslikuks. Kes tahab ja tänasel päeval ikka veel ei tea, kudas wikid töötavad võib minna ja internetist ise lugeda.
Continue reading “Wikidest ja Atlassianist”

Tartu kontor kolis

Kord, mõni aasta tagasi, kui me Heikko, Kaire ja Ovega Tartu inimestele Proeksperti tutvustamas käisime, küsiti millal me Tartusse kontori teeme. Selline poolsalajane kontor on meil Tartus juba üle aasta olnud. Suve lõpus kolisime selle mugavamatesse ruumidesse. Värske kontori asub Jaama tänaval, Selveri kõrval, majas number 76. Seda, mismoodi kontor kolimise ajal välja nägi vaadake videost. Kinnisvaraarendajate korporatiivkräpp oli siis ruumidest veel välja viskamata aga ausalt, me ei ole oma nime Rime kinnisvaraks muutnud.

Ah jah, tartlased. Meil on kontoris nutikatele tegelastele veel mõned vabad lauad. Kui oled väsinud mammutkontori läminast ja tunned, et selline startupõhkkond on sinu jaoks siis anna sellest Kairele märku. Septembris pidi ju kõik uus olema miks mitte siis ka töökoht.