C++ ja enum

Väljavõte proekspert.it newsgroupist:

Eile ühel kolleegil siin tekkis küsimus, kus esinesid mõisteted “enum”, “C++”, “standard” ja “porditav”. Küsimus on üleüldine tegelikult. “ISO C++ committee” kannib kah enumiga minuteada iga kord kui kokku tuleb. Ma ei tea, kas see on just parim koht aga viskan siia oma momendi seisukohad sellel teemal. Keda ei huvita, ei pea lugema.

enum-i kasutamine täisarvkonstantide grupi deklareerimiseks teeb koodi loetavamaks. enum-i kasutamine muutuja tüübina annab kah mõningaid eeliseid. Aga … toob kaasa ka mõned riskid, mis alati kõigile ilmselged pole.
Continue reading “C++ ja enum”

Ubuntu või WinXP? Mõlemad ja korraga.

ubuntu_vs_winxp_small.jpg

Kui just midagi Windowsile progema ei pea, siis eelistan kasutada Ubuntu Linuxit. Windowsisse pean bootima, kui on vaja mõnd professionaalse välimusega Wordi dokumenti redigeerida, sest nii OpenOffice kui AbiWord ei saa dokumentide Wordile arusaadavalt salvestamisega hakkama.

Pidev bootimine viskas üle ja instaleerisin Ubuntu alla VMware player‘i ja WinXP. Kuna tasuta VmWare player’i akna maksimum suurus on 800×600, siis ühendun sinna üle remote desktopi. Rdesktopil on seamless mode, mille tulemusena paistavad WinXP programmid jooksvat Ubuntu all. See tähendab, et Ubuntu taskbaril kuvatakse WinXP programmid ja ka Compizi jaoks on WinXP aken nagu iga teinegi aken (kõik über-ägedad efektid toimivad ka Windowsi programmidega). Kui äge see on näeb kõike paremini videost. Lisaks on välja pakkuda mõned screenshotid:

window_chooser.png alt_tab.png transparent.png system.png

Lühike HOWTO:

 • Installi Ubuntu alla VmWare player või server (mõlemad tasuta)
 • Installi VmWare sisse mõni Windows
 • Installi VmWare Windowsile seamless rdp
 • Installi VmWare Windosisile soft mida tahad Ubuntu all kasutada
 • Käivita Ubuntu terminalis käsk rdesktop -A -s "c:\seamlessrdp\seamlessrdpshell.exe c:\windows\explorer.exe" -K
  <masin> -u <kasutaja> -p -
 • Käivita Windowsi Start menüüst programme

Mõned tähelepanekud lisaks:

 • Selleks et remote desktopi service käima tõmmataks pead sa korraks VmWare aknast Windowsi sisse logima
 • Logi kohe ka välja, sest seamless rdesktop tahab, et keegi ei oleks sisse logitud
 • Ubuntu failisüsteemi saab kasutada üle samba share

Pikemalt on kirjas:
10 minutes to run every Windows app on your Ubuntu desktop

Päris native kiirusega Windosi proged ei jookse, aga 3.0 GHz P4/1GB mälu arvuti peal olid Word ja Enterprise Architect täitsa kasutatavad.

VmWare Windowsi jaoks on vaja eraldi M$i litsentsi. Teoreetiliselt saab VmWare kasutada ka mõnel muul kettal juba installitud Windowsi, aga kuna riistvara profiilid on VmWare ja native masina all erinevad, siis võib see Windowsi katki teha.