Milleks kaardid, maksan sõrmega!

Hirmus palav on. Liiv on tulikuum, taevas ei ole ainsatki pilveriba ja päike kõrvetab otse lagipähe. Meres jahutamas käimine on kohustuslik vähemalt iga poole tunni tagant. Külm õlu on kui jumalate jook. Võtan rannakohvikust oma Rocki ja näitan makseterminalile nimetissõrme ette. Kahe sekundiga tuvastatakse sõrmejälg ja terminal prindib välja makse kinnituse.

Kas kõlab liiga hea, et tõsi olla? Jah, paraku on teil õigus. Sõrme maksevahendina ei aktsepteeri seni veel ükski rannakohvik ja ilmselt niipea selles osas ka muutusi tulemas ei ole. Kuid mitte tehnoloogia või potensiaalse kasutajaskonna puudumise tõttu. Sõrmejäljeskänneriga mobiilne makseterminal on täiesti olemas. Masstootmises. Ja ka meil, siinsamas kontoris on mõned eksemplarid, millele meie softi kirjutame.

terminal

Continue reading “Milleks kaardid, maksan sõrmega!”

Virtualiseeritud värk

Selle posti idee algas juba mõnda aega tagasi, kui ma möllasin esimest korda VMwarega ja üritasin endale aru anda, mis toimub. Panin kirja sellise lause:

mul on ubuntu vmware sees, mis saab ip aadressi vmware serverilt, mis ehitab minu läpakasse oma natitud võrgu, mille liiklus läheb minu läpakale, mis saab ip-aadressi wifi ruuterilt, mis saab ip aadressi hotspoti arvutilt, mis saab ip aadressi domeeni serverilt, mis saab …

Kõige hämmastavam oli, et see kõigepealt töötas ja sisu peale mõtlesin ma alles pärast. Effekt on sama mis matrjoskadel, aga mitte tingimata nii, et seespool on väiksem kujuke. Sees võib olla vabalt täpselt sama suur kujuke, kui isegi mitte (teatud omadustelt) suurem.

Continue reading “Virtualiseeritud värk”