Me tegelt teeme tööd ka veel

Loodetavasti ei ole nüüd siin muljet jäänud nagu prooviksime digi tehnoloogiablogi feimi endale rabada ja tegeleksime ainult Wiiiitamise ja mobiilidega iTunesi juhtimisega. Mõtleisn, et teen puhkuse ajal teoks ühe ammuse lubaduse ja alustan (esialgu planeeritud) kolmeosalise sarjaga Continuous Integrationist ehk eestikeeli popilt pidevintegratsioonist. Varem olen ma juba seda teemat servast puudutanud, kirjutades WebLogicu scriptimisest aga ma luban, et ma ei korda ennast ;-)

Tõenäoliselt on teist enamik juba lugenud Martin Fowleri klassikut ning teavad enamvähem millest jutt. Minu lähem kokkupuude CIga algas paar kuud tagasi kui ühe vähe mahukama ja pikemajalisema projekti käigus otsustasin asja omal nahal järgi proovida. Selle kliendi projektidega on meil juba ajalooliselt olnud hulgaliselt integreerimispeavalu ning esmane kasu mida ma lootsin CI rakendamisest saada oli oluline kokkuhoid Ibuprofeni, Paramaxi ja teiste analoogiliste tablettide arvelt.

Continue reading “Me tegelt teeme tööd ka veel”

Mobiil = Pult = Anything You Want

Ühel hetkel kui ma aru sain, et telefoni ei mahu kõik sõnumid ära ja et telefoni saab ühendada arvutiga, siis tekkis idee, et maailmas võiks olla programme, mis oskavad telefonidega suhelda. Ma ei hakka üldse rääkima mingitest telefonitootjate poolt kaasa pandud asjandustest, sest siis kostaks taustal pidev imemise lurin. See on omaette teema muidugi üldse, et kuidas on võimalik, et suur telefonitootja, ütleme Nokia või SonyEricsson, suudab läbi aegade ainult kohutavat PC softi teha. Alustades emulaatoritest (Nokia something), mida ma olen WAP-i rakenduste testimiseks kasutanud ja lõpetades selle tränaga, mis telefoniga kaasas oleva CD peal pakutakse. Mis neil inimestel mõttes on, kas nad siis üldse ei kujuta ette, millist tulemust keegi võiks oma telefoni ja arvuti kooslusest tahta?

Continue reading “Mobiil = Pult = Anything You Want”

Wiiiiiiiiiiiii have a small review

Peale pikka ootamist sain oma Wii kätte ja seda nagu enamik Eestis – eelnevalt kinni pannes.

See on minu arust esimene kord, kui Eestis keegi midagi nii väga ootab, et kõik seadmed praktiliselt hetkega maha müüakse. Poed on tänaseks ka pultidest ja mängudest suhteliselt tühjaks ostetud.

Nojah, mõtlesin siis, et kirjutan siis väikese ülevaate.

Update:

Nüüd on ka tööl wii :)

Pro Wii

Continue reading “Wiiiiiiiiiiiii have a small review”