BEAWorld 2006, Praha, I päev

10. ja 11. toimus Prahas järjekordne BEAWorld konverents. Arvestades fakti, et Praha on hea koht kus õlut juua ning et me tegelikult ju WebLogicut igapäevatöös ja aeg ajalt ka Tuxedot kasutame olime kohal.BEAWorld2006

Esimene päev algas raskekahurväe keynotega, kus esinesid BEA CEO Alfred Chuang ning Intel Corp. UK managing director John Woodget. Kuna kogu konverentsi võtmesõnaks tundus olevat maagiline akronüüm SOA siis saimegi kuulda, mida need tegelased selle all mõistavad. Nagu Chuangi jutust selgus on aasta BEA buzzword SOA360. Ei tea kas seda peaks seda mõistma kui täisringi tegemist ning tagasi algusesse jõudmist.

Continue reading “BEAWorld 2006, Praha, I päev”

Aarhus, JAOO, day two

Teise päeva hommik tuli meie jaoks selgelt liiga vara. Lasime end sellest häirida, aga läksime ikkagi kohale kohe esimest keynote-i kuulama, seda rääkis Suni mees Guy L. Steele ning teemaks oli keel nimega Fortress, mida nad arendavad. Märksõnad, mis meelde jäid oli unicode (tähenduses, et miks peab keel olema ainult us-asciis, kui sa saad näiteks 10 erinevat sulgu ja pi-d kasutada) ja matemaatika. Ehk siis näited oli väga matemaatika-lähedased, et sa saaks kirjeldada oma arvutusi nii nagu matemaatikud. Millegipärast jäi mulje, et progejatest läks see jutt suhteliselt mööda, sest me ju armastame for-tsükleid ja meile ei meeldi summa märk. See oli silmarinig laiendav ning kui nende lootused on 2011 sellega popid olla, siis on sinna natuke aega ka. Continue reading “Aarhus, JAOO, day two”