Google ja AJAX ning tore aeg

Google AJAX framework ehk GWT (Google Web Toolkit | http://code.google.com/webtoolkit/ ) on Google poolt välja antud AJAXI API (nagu nimigi vihjab), mis peaks AJAX-it kasutavate aplikatsioonid tegemist hõlbustama. Asja omapära on selles, et kirjutatakse koodi Javas, mis hiljem kompileeritakse JavaScriptiks.

Sai siis otsustatud, et teeks ühe reallife testimise antud jubinaga. Ülesandeks oli GWT-d kasutades teha olemasolevale süsteemile (J2EE +JSP) interaktiivne andmete uuendamine.

Asi sai siis kätte võetud ja alustatud algusest peale, puhtalt lehelt. GWT õpetuste järgi on küllaltki kerge esialgu järje peale saada. Kõvasti aitavad kaasa ka GWT tööriistad, mis valmistavad ette Eclipse-i projekti koos vajalike skriptide/failidega ja samuti genereerivad kõik vajamineva uue aplikatsiooni ehitamiseks. Loodud failide hulgas on skriptid koodi jooksutamiseks nii hosted mode-is kui kompileerimiseks. On ka ette antud “Hello World!” näide, mida oli alustuseks väga mõnus näppida.

Continue reading “Google ja AJAX ning tore aeg”

Pärnu suvi

Proeksperdil on see suvi Pärnus kontor. Asja tagamaadest ma siinkohal rääkima ei hakka, küll aga olustikust ja sellest, mis seal linnas ka toimunud on.

Kontor on väga kesklinnas, muidu selline kena startup-company taoline, kus peas ongi ainult see mõte, et programmeeri kiiremini ja rohkem, küll siis tuleb ka konditsioneer (või oli see armastus?). Vesi ja vets tekkisid ka kontorisse kaks kuud peale sissekolimist. Seni tuli kasutada allkorruse kinnisvara tshikkide ..khm, tualetti. Internet on ka, loomulikult. Kasutatava VPN-i lahenduse tekitasin ka lõpuks. 3 kuud peale sissekolimist. Olgu siis kõigile teadmiseks, et DSL-i ruuterid ei kipu eriti oskama mitut erinevat PPTP ühendust läbi laskma kui nad samal ajal NAT-i teevad. Mõnes mõttes ka arusaadav. Aga mõned ruuterid oskavad ka ja seetõttu on võimalik palju segadust tekitada. Tehniline lahendus osutus siis lõpuks päris lihtsaks. Üks ühendus püsti ja seda jagatakse kõigi vahel.

Continue reading “Pärnu suvi”