GPS tripmeeter Androidile

Kõik algas sellest, et hea tuttav rallisõitja küsis minult, kas ma suudaksin muundada tema telefoni GPSi põhiseks tripmeetriks. Sest õiged ralli tripmeetrid on hirmus kallid ja see lahendus oleks palju täpsem. Lisaks jääks ära aeganõudev kalibreerimine rehvi mõõdu muutumisel, mida hooaja käigus üsna tihti ette tuleb. Vastasin, et tema Nokiat muundada ei oska, sest ühtegi seadet pole arenduseks võtta – aga tema kaardilugejat, Androidi jooksutavat Samsungi aga küll. Sellest piisas ja lõime käed.

Esimeseks probleemiks sai kohe, et kuidas tavalisi ralli tripmeetreid üldse kasutatakse. Pole ei mina ega tema ühtegi sellist masinat näppinud ja piltide järgi oli enamus aparaatidel mitu tablood ja hulgim nuppe. Selleks sai ette võetud tõenäoliselt  maailma lihtsaima ralli tripmeetri, ehk õigemini kompuutri, Monit Rally Q-Seeria kasutujuhend. Sellest pidi piisama, et välja selgitada, mida ühe lihtsa tripmeetriga teha peaks saama.

Niisiis, mida üks lihtne ralli tripmeeter tegema peab (Monit Rally Q-10 alusel):

  • lugema kogu- ja vahedistantsi, nii kasvavalt kui kahanevalt,

Lisaks peab sellega saama:

  • nullida eraldi vahedistantsi ja mõlemat distantsi,
  • muuta lugemise suunda või üldse seisma panna ja
  • distantsi käsitsi muuta.

Nullimine, lugemise suuna muutmine ja seisma panek võiks olla teostatav mingi välise puldiga.

Väliseks puldiks oli algselt mõte võtta mõni nupuga hands free seade. Kuid tehniliste raskuste tõttu sai idee tulevasteks versioonideks tallele pandud. Sellest hoolimata sai lõpptulemus hea ning rakendus suudab ka jalakäija kiirusel täpselt vahemaid mõõta.

Esialgu hoian veel pöialt, et rakendus esimesed tuleristsed Maarjamaal edukalt läbiks. Võõrsil rakenduse kasutajate hulk aina kasvab ja juba on Google Play poes ka esimesed arvustused üleval.

Huvilised saavad lahenduse kätte Google Play poest.

Kind le Hack

Dilemma e-lugeri ostmise mõttekuse üle oli kestnud juba kaua. Alates esimesest Kindlest. Mitte alates sellest momendist kui teatati e-ink tehnoloogia läbimurretest, aga kusagilt Kindle loomise ajast. Igasugused muud e-lugerid on mind alati külmaks jätnud, sest nad olnud juba kaugelt vaadates kuidagi puised. Rääkimata siis lähedalt vaatamisest. Ja tõttöelda, ega need esimesed Kindle-d oma imelike klaviatuuridega polnud just suuremad asjad.

Aga otsustamine on jah kestnud kaua. Raamatu lugemine kusagilt mujalt kui raamatust tundus kahtlane. Ajalehe lugemisest ma saan aru, mida aeg edasi, seda vähem on tahtmist lugeda pikki artikleid ja pealkiri või kokkuvõte on piisav, et kogu meedia sisukusega või sisu puudumisega hakkama saada. Aga päris raamatu lugemine mingi gadgeti ekraanilt… no see läheb kuidagi üle piiri. Või kas ikka läheb?
Continue reading “Kind le Hack”

Viewsonic Viewpad 10s ja Vegacomb

Tuleb alustada sellest, et mul siiani pole tahvelarvutite jaoks use-case’i. Aga lastel ilmselgelt on. Või on siis neil sünnipäevad, liiga palju asju ja vanematel liiga vähe aega ja meelekindlust. First world problems. Igaljuhul jõudis siis nüüd kätte aeg, kus lihtsalt tuli väike kantav ekraan hankida. No vähemalt ei tundunud see nii mõttetu kui 3D teleka ostmine.
Continue reading “Viewsonic Viewpad 10s ja Vegacomb”

Kindle Fire Euroopas!

Kõik algas soovist omada e-lugerit. Mõeldud tehtud ja põhimõtteliselt ka valitud!

Valitud, aga tegelt ei olnud ju ka! Ei valinud Kindle Fire’t lugeriks, vaid tavalise Kindle, mis näitab halli ilusat pilti ning ongi just mõeldud ainult selleks. Ühesõnaga tahtsin parimat, aga välja tuli Kindle Fire, sest viimast klikki tehes oli sellel nii soodne hind, et jah pani mõtlema… 199$ tundus täitsa mõistlik juba korraliku tableti eest, teades et IPad on miljon korda kallim ning minu nõudmisi viimane täita ei suutnud. Ehk see siis on parem… Seega tellimus sisse ning head inimesed (Tänud neile!) tõid selle kaugest Ameerika riigist siia. Teadmiseks, et otse Eestisse tellides läbi netikulleri on hind üle 260€. Vot nii!

Mis mulje see Fire siis jätab?

Continue reading “Kindle Fire Euroopas!”