Töökas nädalavahetus Rails Girlsil ehk naised programmeerima!

Jahedad ja vihmased sügisilmad lihtsalt on tubaseid tegemisi soodustavad ja kui üks hetk avastasin, et Rails Girls Tallinna septembrikuu workshopile registeerimine on avatud, siis oli asi otsustatud. Olen koolis paar põgusat programmeerimisteemalist kursust küll läbi teinud, kuid oma igapäevases kvaliteediinseneri töös koodi kirjutamisega siiski ei tegele. Ettevõttesiseselt on aga käimas raamatukogu arendus just Ruby on Railsi kasutades ja nii süveneski idee lasta end sel teemal natuke harida.

Igatahes Rails Girlsi näol on tegemist rahvusvahelise mittetulundusliku õpitoaga, mis on kõikidele huvilistele tasuta. Ahjaa, üks väike aga on ainult – osalejateks on vaid naised või kui ikka väga hästi läheb, siis lubatakse ka mõni mees uksest sisse. Muidugi ainult juhul, kui ta eriti ägeda ja tegija naise kaasa toob. Seekord vist keegi selle trikiga hakkama ei saanudki. Nagu tasuta asjade puhul ikka on ka Rails Girlsi workshopile tunglejate hulk alati suur (see aasta koguni 125 naist ning 2 meest) ja silmapaistmiseks tuleb ära täita paarist-kolmest küsimusest koosnev ankeet. See on võimalus demonstreerida oma suurepärasid ilukirjanduslikke võimeid ja korraldajaid võluda. Kusjuures kui “motivatsioonikiri” on atraktiivselt kirja pandud, siis tundub, et mida vähem programmeerimisest teada, seda suurema tõenäosusega ka Rails Girlsi üritusele kutse saab. Paar kevadel toimunud workshopilt välja jäänud neiut soovitasid oma kogemustest õppida ning oma koodi kirjutamise oskuste kohapealt enesekiitusega tagasi hoida. Just sel põhjusel sai oma ankeeti kirja pandud, et ei ole koodi näinud ja ei ole koodi teinud.

 

Mis see Rails Girls ikkagi on?

Rails Girls on 2010. aasta novembris Helsingist alguse saanud üritus, mida organiseerivad vabatahtlikud Ruby huvilised. Selgitusena olgu öeldud, et Ruby on programmeerimiskeel Jaapanist ning Rails veebiarenduse raamistik, mis siis Rubyt kasutab. Continue reading “Töökas nädalavahetus Rails Girlsil ehk naised programmeerima!”