Veel tankiga seenel käimisest

Tegelikult ajendas mind kirjutama Valdo postitus SOAPi testide automatiseerimisest. Ma ei tea kuidas teile teistele tundub, aga minule jätab Visual Studio SOAPi testide jaoks küll ebaproportsionaalse mulje. Kõik see GUI ja proxide genereerimise wizardid ja noh peamiselt siiski – Windows only vahend – ei kõla nagu veebi testimiseks mõstlik. Aga eks ole Youtubest nähtud kuidas tankiga seenel ka käiakse või õlle jahutamiseks reaktiivmootor ehitatakse.

Jutt keerukusest kõlas intrigeeriv. Mõtlesin, et prooviks siis ise ka. Ütlen ausalt, ei olnud ka minul varasemat kogemust selles vallas. Aga et mitte igavalt Valdoga samasse auku astuda valisin keeleks Ruby.

Ruby install on kõigis enamkasutatavates keskkondades (mida mina kasutanud olen) sirgejooneline. Installerid on olemas või on Ruby opsüsteemi vaikimisi ära installitud. Pole vaja midagi “internetist otsida” ja mööda foorumeid aurata. Hilisem librade install käib sisse ehitatud package manageriga imelihtsalt.
Continue reading “Veel tankiga seenel käimisest”

Do you know RapidBoard?

Mõtlesin et jagan teiega tööriista, mis on Atlassiani Greenhopperis veidi aega tagasi (versioonis 5.9) “kasutatavaks” muutunud.

Ükskõik mida scrumipuristid väidavad, reaalsuses on meeskonnal sageli samaaegselt käimas mitu projekti. Need on reeglina erinevad tooted, mida arendatakse paralleelselt ja mille kõigiga on seotud sama grupp inimesi. Nende prioriteete seatakse ühiselt ning sageli peavad need tooted koos toimima ning kasutama samu reliisitsükkleid. Senini polnud Jiras/Greenhopperis niisuguste projektide taskide ühiseks planeerimiseks ja vaatlemiseks mugavat võimalust. Selle tulemusena kippus sprintide skoop minu kogemusel ähmastuma ja pidev projektide vahetamine planeerimisel tekitas osalejais segadust. Sprindi käigus proovisime seda probleemi lahendada eraldi projektideülese füüsilise scrumboardiga, aga selle haldamine oli üsna ebamugav (kuigi hi-level füüsilist scrumboardi kasutame siiani).
Continue reading “Do you know RapidBoard?”

Viewsonic Viewpad 10s ja Vegacomb

Tuleb alustada sellest, et mul siiani pole tahvelarvutite jaoks use-case’i. Aga lastel ilmselgelt on. Või on siis neil sünnipäevad, liiga palju asju ja vanematel liiga vähe aega ja meelekindlust. First world problems. Igaljuhul jõudis siis nüüd kätte aeg, kus lihtsalt tuli väike kantav ekraan hankida. No vähemalt ei tundunud see nii mõttetu kui 3D teleka ostmine.
Continue reading “Viewsonic Viewpad 10s ja Vegacomb”

Tartu kontor kolis

Kord, mõni aasta tagasi, kui me Heikko, Kaire ja Ovega Tartu inimestele Proeksperti tutvustamas käisime, küsiti millal me Tartusse kontori teeme. Selline poolsalajane kontor on meil Tartus juba üle aasta olnud. Suve lõpus kolisime selle mugavamatesse ruumidesse. Värske kontori asub Jaama tänaval, Selveri kõrval, majas number 76. Seda, mismoodi kontor kolimise ajal välja nägi vaadake videost. Kinnisvaraarendajate korporatiivkräpp oli siis ruumidest veel välja viskamata aga ausalt, me ei ole oma nime Rime kinnisvaraks muutnud.

Ah jah, tartlased. Meil on kontoris nutikatele tegelastele veel mõned vabad lauad. Kui oled väsinud mammutkontori läminast ja tunned, et selline startupõhkkond on sinu jaoks siis anna sellest Kairele märku. Septembris pidi ju kõik uus olema miks mitte siis ka töökoht.

My build is cooler than yours

LambidEt kõik ausalt ära rääkida tuleb alustada algusest….. või tegelikult. Päris algusest peale hakates läheks jutt kindlasti liiga pikaks, seepärast alustame parem sellest kohast kui ma sattusin lambipoodi. Täpsemalt sattusin ma küll lattu, kus ostetud lampe kätte sai aga õigupoolest see polegi ju nii tähtis. Oluline on aga see, et seal, laopidajanna kõrval laual, hõõgus punane laavalamp.
Continue reading “My build is cooler than yours”

Üks viis korda subjektiivne toolitest

Kuna meie tööpäev möödub peamiselt istudes on seda võimaldav töövahend monitori kõrval üks tähtsamaid. Mõeldes tüüpilistele kontoritöötajate seljaprobleemidele otsustasime tervele kontorile tõeliselt mugavad toolid soetada. Et oma tagumik on ikka kehale kõige lähemal tegime enne 60 tooli hankimist väikese testisessiooni. Usaldusväärsema tulemuse saamiseks valisime võimalikult erineva kehaehitusega inimesi, kellest igaüks istus läbi kõik kandideerivad toolid ning andis neile oma hinnangu. Alljärgnev postitus koosnebki peamiselt toimetatud testijate kommentaaridest.

Toolitest

Continue reading “Üks viis korda subjektiivne toolitest”

Me tegelt teeme tööd ka veel

Loodetavasti ei ole nüüd siin muljet jäänud nagu prooviksime digi tehnoloogiablogi feimi endale rabada ja tegeleksime ainult Wiiiitamise ja mobiilidega iTunesi juhtimisega. Mõtleisn, et teen puhkuse ajal teoks ühe ammuse lubaduse ja alustan (esialgu planeeritud) kolmeosalise sarjaga Continuous Integrationist ehk eestikeeli popilt pidevintegratsioonist. Varem olen ma juba seda teemat servast puudutanud, kirjutades WebLogicu scriptimisest aga ma luban, et ma ei korda ennast ;-)

Tõenäoliselt on teist enamik juba lugenud Martin Fowleri klassikut ning teavad enamvähem millest jutt. Minu lähem kokkupuude CIga algas paar kuud tagasi kui ühe vähe mahukama ja pikemajalisema projekti käigus otsustasin asja omal nahal järgi proovida. Selle kliendi projektidega on meil juba ajalooliselt olnud hulgaliselt integreerimispeavalu ning esmane kasu mida ma lootsin CI rakendamisest saada oli oluline kokkuhoid Ibuprofeni, Paramaxi ja teiste analoogiliste tablettide arvelt.

Continue reading “Me tegelt teeme tööd ka veel”

BEAWorld 2006, Praha, I päev

10. ja 11. toimus Prahas järjekordne BEAWorld konverents. Arvestades fakti, et Praha on hea koht kus õlut juua ning et me tegelikult ju WebLogicut igapäevatöös ja aeg ajalt ka Tuxedot kasutame olime kohal.BEAWorld2006

Esimene päev algas raskekahurväe keynotega, kus esinesid BEA CEO Alfred Chuang ning Intel Corp. UK managing director John Woodget. Kuna kogu konverentsi võtmesõnaks tundus olevat maagiline akronüüm SOA siis saimegi kuulda, mida need tegelased selle all mõistavad. Nagu Chuangi jutust selgus on aasta BEA buzzword SOA360. Ei tea kas seda peaks seda mõistma kui täisringi tegemist ning tagasi algusesse jõudmist.

Continue reading “BEAWorld 2006, Praha, I päev”