Mis läheb valesti?

Tahaksin lugeda üles põhjused, millede pärast tarkvaraprojektid raskustesse satuvad. Olen varsti paarkümmend aastat sellel alal. Uued keeled, uued metoodikad, uued tehnoloogiad aina tulevad. Aga vead on samad nagu nad koguaeg on olnud.  Neist on räägitud ikka ja jälle aga samu asju aina juhtub ikka ja jälle.  Äkki siis räägitakse liiga vähe? Või siis ollakse mingitel müstilistel põhjustel alati sunnitud neid vigu tegema? Iga lause edaspidi siin artiklis on viga, mida tihtilugu tehakse. Igas projektis tehakse alati mitu tükki. Ime on et üldse õnnestub asjad valmis saada. Suudaksin enamuse kohta näidendi kirjutada sellest, kuidas nad tulevad ja miks nad valusad on.  Seega, kuivalt ja lakooniliselt:

Continue reading “Mis läheb valesti?”

C++ ja enum

Väljavõte proekspert.it newsgroupist:

Eile ühel kolleegil siin tekkis küsimus, kus esinesid mõisteted “enum”, “C++”, “standard” ja “porditav”. Küsimus on üleüldine tegelikult. “ISO C++ committee” kannib kah enumiga minuteada iga kord kui kokku tuleb. Ma ei tea, kas see on just parim koht aga viskan siia oma momendi seisukohad sellel teemal. Keda ei huvita, ei pea lugema.

enum-i kasutamine täisarvkonstantide grupi deklareerimiseks teeb koodi loetavamaks. enum-i kasutamine muutuja tüübina annab kah mõningaid eeliseid. Aga … toob kaasa ka mõned riskid, mis alati kõigile ilmselged pole.
Continue reading “C++ ja enum”